Ustawienia

Święto Niepodległej #zMOBwDOMu

06.11.2020

W dniu obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy do wspólnego świętowania z Muzeum.

baner graficzny dot. wydarzenia

W dniu obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy do  wspólnego świętowania z Muzeum:

• „O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna” - wirtualna wystawa

11 listopada zachęcamy do zapoznania się z wystawą online, którą przygotowujemy z okazji przypadającej w 2020 r. 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polsk. Przybliży ona losy naszego miasta w okresie od przełomu XIX i XX w., aż do stycznia 1920 r. Szczególny nacisk został położony na prezentację Bydgoszczy: w czasie I wojny światowej, powstania wielkopolskiego i odzyskania przez miasto niepodległości.

Więcej o wystawie [link]

• Tego dnia na kanałach społecznościowych czekać będą tematyczne niespodzianki. Specjalnie dla rodzin przygotowaliśmy propozycję z cyklu #DIYmuzeum - „Nasze wspólne barwy”,  opowiadającą o naszej historii i symbolach narodowych. Zapraszamy na wirtualne przygotowywanie ozdób i dekoracji patriotycznych oraz do uzupełniania komiksu patriotycznego „Kto ty jesteś?”.

#DIYmuzeum - Nasze wspólne barwy [link]

Karta pracy "Kto ty jesteś?" [pdf]

• 11 listopada przypada także wspomnienie św. Marcina z Tours. Z tym świętem wiązało się wiele ciekawych zwyczajów oraz tradycji m.in. kulinarnych. Zapraszamy do obejrzenia  filmu z cyklu #MOBon pt. „Dzień świętego Marcina – patrona Bydgoszczy”, który nawiąze do tego, jak współcześnie świętujemy ten dzień w Bydgoszczy.

Szukajcie nas na  #zMOBwDOMu