Ustawienia

Drukuj bieżącą stronę

Wyświetlam: 1 - 8 / 116

Czy roboty będą tworzyć sztukę?

Data wydarzenia: 24.06.2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Gotowi na zmiany(?), czyli jak zmieni się świat w kilka lat". Podczas czwartkowego spotkania zastanowimy się czy roboty będą w przyszłości tworzyć sztukę. Naszym gościem będzie prof. Dariusza Mikołajewskiego z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zachęcamy do włączenia się do dyskusji!

Spotkanie wokół książki "BUNT. Nowe ekspresje"

Data wydarzenia: 24.06.2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki pt. "BUNT. Nowe ekspresje", które odbędzie się 24 czerwca o godz. 15:00 w gmachu głównym MOB przy ul. Gdańskiej 4. Spotkanie towarzyszy wystawie "Stan zero", która nawiązuje do działalności grupy artystycznej "Bunt", powstałej w 1918 roku w Poznaniu. Uczestnikami wystawy są artyści Katedry Grafiki Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

„Śpiewaczka” – spotkanie z autorem książki Maciejem Klimarczykiem

Data wydarzenia: 25.06.2021

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Klimarczykiem, autorem debiutanckiej powieści pt. "Śpiewaczka". Spotkanie autorskie w ramach cyklu "Literatura w Muzeum", połączone będzie ze sprzedażą książki. Na wydarzenie zapraszamy 25 czerwca na godz. 18.00 do gmachu głównego przy ul. Gdańskiej 4.

Spacer z architektem

Data wydarzenia: 26.06.2021

W ramach Historycznych Spacerów Tematycznych tym razem wybierzemy się na wycieczkę z architektem. Przejdziemy szlakiem obiektów zaprojektowanych przez bydgoskiego architekta Fritza Weidnera. Zobaczymy najbardziej secesyjny budynek w Bydgoszczy, kulisy powstawania kina Pomorzanin i mniej znanego domu towarowego, efektowne kamienice przy ul. Gdańskiej i ul. Cieszkowskiego, a przy okazji zaliczymy krótki kurs historii architektury przełomu XIX i XX wieku). Zapraszamy w sobotę 26 czerwca!

Premierowy pokaz kolekcji Leonarda i Wandy Pietraszaków w MOB

Data wydarzenia: 19.06.2021

Zachęcamy do obejrzenia nagrania otwarcia wystawy JAN STANISŁAWSKI i UCZNIOWIE z kolekcji Wandy i Leonarda Pietraszaków, z udziałem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, Dyrektora Muzeum Wacława Kuczmy oraz pana Leonarda Pietraszaka, które odbyło się 18 czerwca o godz. 18:00.

Kaligrafia w Muzeum

Data wydarzenia: 19.06.2021

Na zajęciach z kaligrafii japońskiej poznasz podstawy teoretyczne i praktyczne japońskiej kaligrafii. Dowiesz się o jej historii, cechach szczególnych i instrumentarium. Przygodę z pędzlem i tuszem rozpoczniesz, tak jak japońscy adepci kaligrafii, od *eiji happō*, nauki ośmiu podstawowych pociągnięć pędzla, na których bazują wszystkie ideogramy sino-japońskie *kanji*. Zapraszamy 19 czerwca.

Czy roboty będą tworzyć sztukę?

Data wydarzenia: 24.06.2021

Z cyklu spotkań autorskich i dyskusji panelowych pt. „Gotowi na zmiany(?), czyli jak zmieni się świat w kilka lat”. Zapraszamy na dyskusję pt. "Czy roboty będą tworzyć sztukę?" Prof. Dariusz Mikołajewski, z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy postara się odpowiedzieć na różne pytania.

Piknik graficzny

Data wydarzenia: 20.06.2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajemnicami warsztatu graficznego. W niedzielę 20 czerwca będziemy gościć z naszym warsztatowym stanowiskiem na Frymarku  – jarmarku produktów eko, regionalnych i rękodzieła. Na naszym stanowisku dowiecie się,  czym jest grafika warsztatowa, cyfrowa i użytkowa! Będzie można spróbować swoich sił w wykonywaniu oryginalnych grafik przy użyciu prasy graficznej, poznać techniki monotypii, linorytu, kolografii, a także przypomnieć sobie czym jest frotage.

Wyświetlam: 1 - 8 / 116