Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj bieżącą stronę

Gry TurystyczneGra turystyczna - "Gra o wolność"

Gra, wpisując się w Rok Wolności, przybliża rocznice przełomowych wydarzeń ważnych dla Bydgoszczy i naszego kraju. Dzięki tej grze możemy poznać wątki dotyczące powstania wielkopolskiego (1918/1919) oraz powrotu Bydgoszczy do Macierzy w 1920 r. Gra turystyczna - "Bydgoskie Kobiety"

Gra „Bydgoskie Kobiety” jest udostępniona w formie ulotki w budynkach Muzeum w miejscach dostępnych dla odbiorców, a także w formie pdf na stronie internetowej Muzeum (zakładka Gry turystyczne). Gra, realizowana w przestrzeni miejskiej, porusza temat kobiet-bydgoszczanek zaangażowanych w działalność patriotyczną, niepodległościową oraz kulturalno-społeczną i oświatową w Bydgoszczy na początku XX w.Gra turystyczna - "Przemysłowa Bydgoszcz"

"Przemysłowa Bydgoszcz" to gra turystyczna, która toczy się w mieście nad Brdą. Uczestnicy zabawy poznają dawne zakłady produkcyjne.Gra rowerowa - "Fabrykon"

Gra miejska to ciekawy sposób na aktywne zwiedzanie, podczas którego gracze podróżują po mieście i rozwiązują zagadki. Jedną z jej odmian jest gra rowerowa. "Fabrykon" toczy się w mieście nad Brdą. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z dawnym i współczesnym przemysłem bydgoskim.Gra turystyczna - "Tajemnica Rejewskiego"

"Tajemnica Rejewskiego", to gra turystyczna, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z życiem i upamiętnieniem postaci Mariana Rejewskiego "pogromcy Enigmy". Adresatem gry jest młodzież szkolna.


Gra turystyczna - "Wodna podróż"

"Wodna podróż" to rodzinna gra, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z wodą i rolą, jaką pełni ona dla funkcjonowania miasta. Wodny świat naszego miasta przybliży nam Pan Łosoś, który wybrał się na poszukiwanie swojej ukochanej.Quest - "Terror w Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku"

Wyprawa zapozna uczestników z hitlerowskimi represjami, jakie miały miejsce w Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku.Gra turystyczna - "Wodne Miasteczko"

Gra „Wodne Miasteczko” to idealny sposób na poznanie miasta nad Brdą. Odwiedzić można miejsca w centrum Bydgoszczy, związane z wodą i rolą, jaką pełni ona dla funkcjonowania miasta m.in. dla handlu i transportu wodnego, przemysłu, a także rekreacji i sportów wodnych.
 


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData