Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj bieżącą stronę

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 1 - 8 / 9


Otwieramy się !

Zapraszamy ponownie. Otwieramy się dla zwiedzających od 11 maja 2021 r. Budynek przy Gdańskiej 4 wraz z nowymi wystawami "Stan Zero" oraz "OBRAZY NIE– / RZECZYWISTOŚCI" będzie udostępniony od 7 maja. Niezmiennie zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych. Zachęcamy do zapisywania się na nową, industrialną trasę terenową w Exploseum.
Exploseum alternatywnie - terenowa trasa industrialna

12.03.2021

Po zimowej przerwie ruszamy z industrialną trasą zewnętrzną, która prowadzi  wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Zwiedzanie będzie możliwe od 16 marca.
Do Exploseum zapraszamy od marca

29.01.2021

Od 1 lutego galerie sztuki i muzea będą otwarte w reżimie sanitarnym. Do Exploseum zapraszamy natomiast od 2 marca.
List intencyjny w sprawie Bydgoskiego Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki podpisany

27.01.2021

Muzeum Okręgowe oraz Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki nawiązało współpracę, w ramach której, na terenie Exploseum,  zostanie zlokalizowana siedziba Stowarzyszenia, a zarazem Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki. List intencyjny w sprawie podpisano 27 stycznia br.
Zamiana godzin otwarcia w sezonie zimowym

Przypominamy, że od 24 października 2020 roku wszystkie budynki Exploseum zostały zamknięte dla zwiedzających w dni powszednie. Do zwiedzania zapraszamy w weekendy w godz. 9.00-15.00.
Exploseum alternatywnie - nowa terenowa trasa industrialna (odsłona 2)

20.10.2020

Proponujemy nową ofertę dla zwiedzających. Industrialna trasa zewnętrzna wytyczona została wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Zapraszamy na drugą odsłonę wydarzenia już 25.10.2020 r, o godz.12:00. Rozpoczynamy zapisy.
Strefa Exploseum Active - poznaj ofertę

Exploseum Active to strefa prowadzona przez Firmę  IPRON Events na terenie Exploseum. W jej skład wchodzą atrakcyjne formy spędzania czasu oraz organizacja imprez integracyjnych.
Exploseum alternatywnie - nowa terenowa trasa industrialna (pilotaż)

13.10.2020

Proponujemy nową ofertę dla zwiedzających. Industrialna trasa zewnętrzna wytyczona została wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Pierwsze, pilotażowe wejście odbędzie się 18.10.2020 r, o godz.12:00. Rozpoczynamy zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 9


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData