Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj bieżącą stronę

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 1 - 8 / 12


Otwieramy się !

Zapraszamy ponownie. Otwieramy się dla zwiedzających od 11 maja 2021 r. Budynek przy Gdańskiej 4 wraz z nowymi wystawami "Stan Zero" oraz "OBRAZY NIE– / RZECZYWISTOŚCI" będzie udostępniony od 7 maja. Niezmiennie zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych. Zachęcamy do zapisywania się na nową, industrialną trasę terenową w Exploseum.
Informacje dla zwiedzających

Od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. Muzeum będzie niedostępne dla zwiedzających. Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych #zMOBwDomu.

 
Exploseum alternatywnie - terenowa trasa industrialna

12.03.2021

Po zimowej przerwie ruszamy z industrialną trasą zewnętrzną, która prowadzi  wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Zwiedzanie będzie możliwe od 16 marca.
Do Exploseum zapraszamy od marca

29.01.2021

Od 1 lutego galerie sztuki i muzea będą otwarte w reżimie sanitarnym. Do Exploseum zapraszamy natomiast od 2 marca.
List intencyjny w sprawie Bydgoskiego Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki podpisany

27.01.2021

Muzeum Okręgowe oraz Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki nawiązało współpracę, w ramach której, na terenie Exploseum,  zostanie zlokalizowana siedziba Stowarzyszenia, a zarazem Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki. List intencyjny w sprawie podpisano 27 stycznia br.
Informacja dla zwiedzających

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 7 listopada 2020 r. do odwołania dla publiczności instytucji kultury. Wszystkie oddziały Muzeum Okręgowego będą niedostępne dla zwiedzających. Zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych i korzystania z oferty online.
Zamiana godzin otwarcia w sezonie zimowym

Przypominamy, że od 24 października 2020 roku wszystkie budynki Exploseum zostały zamknięte dla zwiedzających w dni powszednie. Do zwiedzania zapraszamy w weekendy w godz. 9.00-15.00.
Exploseum alternatywnie - nowa terenowa trasa industrialna (odsłona 2)

20.10.2020

Proponujemy nową ofertę dla zwiedzających. Industrialna trasa zewnętrzna wytyczona została wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Zapraszamy na drugą odsłonę wydarzenia już 25.10.2020 r, o godz.12:00. Rozpoczynamy zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 12


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData