Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Z okazji Dnia Mamy i Taty – Botaniczne życzenia na zdrowie

Czy wiesz, że w dawnych czasach nie tylko leczono kwiatami ale również porozumiewano się za ich pomocą. Każdy z nich miał ukryte znaczenie. Ważny był również kolor a czasami nawet odmiana. Dzisiaj my spróbujemy przesłać wiadomość ukochanym rodzicom tworząc bileciki do wykonanych samodzielnie upominków. W naszym eksperymentatorium będziemy mogli tworzyć:  torby bawełniane zdobione bratkami,  zapachowe breloki a może  pomalujemy kubki i przygotujemy  wzmacniającą mieszankę ziołową?

Dla nauczyciela:

Podczas spotkania omówimy właściwości lecznicze i kulturowe kwiatów, które o tej porze roku najczęściej wręczamy naszym ukochanym (róże, konwalia, piwonia, tulipany, bratki czy niezapominajki). Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak ważna jest rola najbliższych opiekunów i co zrobić, aby lepiej się komunikować. Opowiemy o przekazywaniu znaczeń za pomocą kwiatów na przykładzie XIX w. słownika. W części warsztatowej proponujemy szereg wariantów zajęć z częścią wspólną – wykonywanie bileciku z życzeniami w formie kwiatu.

Aktywności do wyboru:

• szycie breloka wypełnionego lawendą i olejkami eterycznymi
  • odbijanie kwiatów na torbie bawełnianej
  • malowanie kubków porcelanowych i tworzenie mieszanki ziołowej

Zapraszamy starszych i młodszych do pobudzania swej kreatywności, a przede wszystkim stworzenia autorskich, niepowtarzalnych i płynących prosto z serca życzeń i podarunków dla tych których najbardziej kochamy!

miejsce zajęć: „Apteka pod Łabędziem” MOB, ul. Gdańska 5

zapisy: farmacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej