Ustawienia
PL  EN

Join us on:Muzeum
See also

exhibitions & events:


Symbolika dzieł sztuki

Rozpoczęcie:2020-01-03
End:2027-01-03
Place:Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8a
Forma:lekcja

Podczas zajęć zostanie podjęta próba rozszyfrowania różnych symboli (związanych z motywami roślinnymi i zwierzęcymi) obecnych w sztuce europejskiej od czasów renesansu. Uczestnicy lekcji poznają symbolikę związaną z takimi zwierzętami jak, m.in.: lew, koń, małpa, wąż, orzeł czy kot; roślinami: lilia, róża, jabłko czy dynia oraz stworzeniami mitologicznymi i znakami graficznymi.

forma – prezentacja multimedialna

czas trwania – 45 minut

Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 910, 911, 914 lub 925. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?
Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00  w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7 - 11 oraz w budynkach na Wyspie Młyńskiej.

Opłaty:
Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata wynosi: 5 zł od każdego uczestnika oraz 1 zł od opiekuna grupy. Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.

 

 

 Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData