Ustawienia
PL  EN

Join us on:Muzeum
See also

exhibitions & events:


Drogi serca i rozumu. W świecie dawnych obyczajów

Rozpoczęcie:2019-02-04
End:2022-02-04
Place:Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7
Forma:pokaz zabytków, warsztaty

Wizyta w Domu Leona Wyczółkowskiego, to nie tylko okazja do poznania twórczości patrona naszego Muzeum. Stylizowane wnętrza przenoszą nas w świat z 2 poł XIX w. Był to czas gdy obowiązywały inne maniery i etykieta. Mimo że część z nich odeszła w niepamięć, pozostałości dawnych obyczajów odnajdujemy w naszej codzienności.  Podczas zajęć przywołamy niektóre z nich związane m.in. z „mową kwiatów”. W części warsztatowej wypróbujemy swoich sił w sztuce zdobienia porcelany. Podczas zajęć używamy materiałów które mogą zostawić trwałe ślady na odzieży.

forma – pokaz zabytków, zadanie plastyczne

czas trwania – 90 minut

 

Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 910, 911, 914 lub 925. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?
Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 w budynkach Muzeum

Opłaty:
Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata wynosi: 8 zł od każdego uczestnika oraz 1 zł od opiekuna grupy. Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.

 Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData