Ustawienia
PL  EN

Join us on:



Muzeum
See also

exhibitions & events:






Pradawne opowieści

Rozpoczęcie:2019-02-04
End:2022-02-04
Place:Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7
Forma:pokaz zabytków, warsztaty

Podczas wizyty w „Domu Leona Wyczółkowskiego” cofniemy się do czasu  zaborów. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest Ojczyzna i jak można o nią walczyć. Opowiemy, w jaki sposób przetrwały opowieści z najdawniejszych czasów i wspólnie poznamy historię o wyprawie Lecha, Czecha i Rusa oraz polskim godle. Dowiemy się, kto był strażnikiem pamięci i dlaczego.  Spróbujemy też przekonać się,  jak kiedyś wyglądało życie codzienne naszych przodków. Na zakończenie spotkania wykonamy samodzielnie „liry” z  tekturowych pudełek  i gumek.

Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 910, 911, 914 lub 925. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?
Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 w budynkach Muzeum

Opłaty:
Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata wynosi: 5 zł od każdego uczestnika oraz 1 zł od opiekuna grupy. Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.

 











Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData