Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

#zMOBwDOMu – aktywizujący projekt kulturalny

baner z ofertą

Zaproś Muzeum do domu!#zMOBwDOMu

Instytucje kultury, w tym nasze Muzeum, powoli wracają do normalnego funkcjonowania. Nasze oddziały są już otwarte dla zwiedzających, jednak mamy na uwadze, że część muzealnych sympatyków woli puki co pozostać w domach.  Zachęcamy do śledzenie naszych działań online w ramach akcji #zMOBwDOMu! 

Włączając się w ogólnopolska akcję #zostańwdomu, pragniemy zachęcić do aktywnego udziału w projekcie #zMOBwDOMu. To czas zabawy i nauki zainspirowanej bydgoskimi zbiorami muzealnymi. Śledząc naszą stronę internetową, a także portale społecznościowe, od 19 marca można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce i historii, jak również znaleźć pomysły na zabawy z dziećmi, które nie wymagają wyjścia z domu. Udostępniamy materiały zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. 

Dla dzieci znaleźć można inspiracje na kreatywne zabawy w oparciu o reprodukcje Leona Wyczółkowskiego – #wdomuzWyczółem, m.in. do wydruku puzzle czy laurka (działanie realizowane od 17 marca). Pobrać i wydrukować można również karty pracy oraz kolorowanki. Dla łaknących sztuki polecamy #ARTeFAKTYzMOB: informacje i ciekawostki dotyczące wybranych obiektów. Natomiast w ramach #słuchajmuzeum można zapoznać się z audiodeskrypcjami – jest to propozycja w szczególności skierowana dla osób niewidzących i niedowidzących, ale w obecnej, wyjątkowej sytuacji każdy może z niej skorzystać. Ciekawą formą z pewnością jest również wysłuchanie muzycznych interpretacji wybranych obrazów, przygotowanych w ramach projektu „Muzealne partytury”. Nie brakuje także materiałów informacyjnych dotyczących historii bydgoskiego muzeum. Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do uczestnictwa w #AkademiaMOB. Prezentujemu prelekcje dotyczące m.in. historii w muzeum oraz techniki w muzeum, jak również informacje przybliżające życie i twórczość wybitnego artysty związanego z Bydgoszczą – naszego patrona – Leona Wyczółkowskiego. Nie wychodząc z domu nadal możecie niejako „przyjść” do muzeum. Wystarczy odwiedzać naszą stronę  oraz profile społecznościowe na Facebook’u i Instagramie

Kliknij w baner, by przejść do działu

baner z ofertą dla dzieci

baner z ofertą dla dorosłych

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK