Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

List intencyjny w sprawie Bydgoskiego Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki podpisany

Muzeum Okręgowe oraz Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki nawiązało współpracę, w ramach której, na terenie Exploseum,  zostanie zlokalizowana siedziba Stowarzyszenia, a zarazem Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki. List intencyjny w sprawie podpisano 27 stycznia br.

Obu podmiotom zależy na powstaniu w Bydgoszczy miejsca, które będzie zrzeszać fanów klasycznej motoryzacji.

Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki to grupa entuzjastów z różnych środowisk motoryzacyjnych. Zainspirowani działaniami Poznańskich Klasyków Nocą tworzą cykliczne imprezy integrujące miłośników old i youngtimerów, niezależnie od marki czy modelu.

Dział Historii Techniki Muzeum Okręgowego, który reprezentuje Exploseum, gromadzi kolekcję obiektów pozyskanych z bydgoskich zakładów przemysłowych. Jako jedne z pierwszych, których produkty wybrano na obiekty tworzące kolekcję wyłoniono, istotne dla bydgoszczan, zakłady Romet. Wciąż rozbudowywana kolekcja składa  się z rowerów oraz motorowerów produkowanych w zakładach, a także urządzeń i maszyn wykorzystywanych do ich produkcji. Efekty pracy można oglądać na cyklicznych wystawach oraz eventach.

Obie strony w podpisanym liście intencyjnym deklarują najlepsze intencje współpracy oraz dołożenie wszelkich starań by Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki powstało w Bydgoszczy, w jak najszybszym czasie.

Mamy nadzieję już wkrótce zaprosić na pierwsze działania, które odbędą się w nowym miejscu.

Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki list intencyjny. fotografia: W. Woźniak

fot. W. Woźniak

Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki list intencyjny 2, fotografia: W. Woźniak

fot. W. Woźniak