kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:

Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Informacje o wystawie


Chiny. Tradycja i kultura - wystawa fotografii Edwarda Grzegorza Funke

Chiny. Tradycja i kultura - wystawa fotografii Edwarda Grzegorza Funke

Miejsce ekspozycji: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Wystawa czynna do: 2008-08-31

Edward Grzegorz Funke, jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz doktorem nauk technicznych, mieszka w Koszalinie. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Członek rzeczywisty Fotoklubu RP, wiceprezes Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego i uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów fotograficznych, krajowych i zagranicznych. Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny „Portret Świata” i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii.Edward Grzegorz Funke, jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz doktorem nauk technicznych, mieszka w Koszalinie. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Członek rzeczywisty Fotoklubu RP, wiceprezes Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego i uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów fotograficznych, krajowych i zagranicznych. Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny „Portret Świata” i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii

Wystawa „Chiny. Tradycja i kultura” stanowi plon ich podróży po Chinach i Tybecie, w latach 2005 oraz 2006. Wędrówka objęła Pekin i Badaling, przez prowincje środkowe i rolnicze południe, aż po Makau i Hongkong. Na ekspozycję składa się 60 dużych fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć. Fotografie ukazują niepowtarzalny nastrój dziewiczych krain – to, czego już niedługo nie będzie można zobaczyć – Chin bez „dobrodziejstw” cywilizacji oraz Tybet nie zadeptany przez turystów.

Wystawa była dotychczas prezentowana w Słupsku, Szczecinie, Warszawie i Jeleniej Górze. Ekspozycja przygotowana została przez Agencję Zegart.


Dostępne galerie zdjęć:


Eksponaty (4)
Zobacz galerię
     Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData