kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

Wystawy
Wyświetlam: 1 - 10 / 173

Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy : kliknij
Nazwa: Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy
Termin: 2017-06-24 do 2017-08-11
Autorzy: Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie"
Miejsce: Exploseum
Opis:
Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy” przygotowana przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” ukazuje mało znany w Niemczech i na świecie obraz niemieckiej polityki okupacyjnej wobec obywateli polskich w latach II wojny światowej. Można tu znaleźć najważniejsze informacje, liczby, i fakty dotyczące pracy przymusowej i niewolniczej, obozów koncentracyjnych, zagłady Żydów, więzień i obozów karnych, wysiedleni i germanizacji.
 
Francisco Goya – między rozumem a szaleństwem : kliknij
Nazwa: Francisco Goya – między rozumem a szaleństwem
Termin: 2017-04-20 do 2017-06-11
Autorzy: Kurator: Barbara Chojnacka
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Siedem lat temu rozpoczęliśmy nowy cykl wystaw prezentujących twórczość wielkich mistrzów grafiki. Dotychczas przedstawiliśmy dzieła artystów tworzących od schyłku XV do lat 70. XVII stulecia – Dürera i Rembrandta w ramach ekspozycji Rembrandt i krąg jego tradycji (2010) oraz Rewolucje graficzne. Albrecht Dürer i szkoła niemiecka XV i XVI wieku (2011). Obecnie, zmieniając kulturowy region Europy, przenosimy się na południe, do Hiszpanii, gdzie na przełomie XVIII i XIX wieku rozkwitła twórczość Francisca Goi Lucientes – nadwornego malarza królewskiego i grafika. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia 2017 roku, o godz. 18.00, wstęp wolny. Otwarcie  poprzedzi  happening – Malujemy „czarne obrazy” - na który zapraszamy w przeddzień wernisażu– w środę 19 kwietnia o godz. 12.00.  Plener malarski odbędzie się na Wyspie Młyńskiej przed Galerią Sztuki Nowoczesnej.

 
Wystawa pokonkursowa X Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki w twórczości artysty” : kliknij
Nazwa: Wystawa pokonkursowa X Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki w twórczości artysty”
Termin: 2017-03-11 do 2017-04-02
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

W corocznym konkursie organizowanym przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy amatorzy w dziedzinie fotografii zmierzyli się z motywem rzeki, który często podejmował w swoich pracach wybitny artysta Leon Wyczółkowski. Do wystawy zakwalifikowano 90 osób i 195 zdjęć. Wernisaż wystawy pokonkursowej wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 11 marca 2017 roku. Wystawę będzie można oglądać w Spichrzach nad Brdą do 2 kwietnia 2017 roku.

 
Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika : kliknij
Nazwa: Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika
Termin: 2017-01-26 do 2017-03-26
Autorzy: Kurator: Barbara Chojnacka
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Twórczość graficzna i malarska Janusza Akermanna, prezentowana na wystawach od lat 80. XX wieku od początku wywoływała różne, często kontrowersyjne opinie. Recenzenci pisali: „Bunt i krzyk człowieka to główny temat obrazów. Obrazy są śmiałe zarówno w tytułach, jak i w treści”,  „Ludzie Akermanna podpatrzeni na ulicach, w oknach, w sklepach lub w łazienkach to tytułowe Mordy, Dupki, Komuchy, Polskie Baby, Gęby, Maski”, „Obrazy Akermanna są szalenie ekspresyjne, nie pozwalają, by przejść obok nich obojętnie." Wernisaż wystawy odbędzie się 26 stycznia 2017 roku, o godz. 18.00, wstęp wolny. Podczas wernisażu usłyszymy Prestige String Quartet z utworami muzyki rockowej w nowych aranżacjach.

 
Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja : kliknij
Nazwa: Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja
Termin: 2016-12-17 do 2017-03-31
Miejsce: Exploseum
Opis:

Ciesząca się dużą popularnością wystawa "Oldtimery - motocykle XX wieku" powraca do Exploseum. W tym roku w sali wystaw czasowych zobaczymy Castomy i motory małolitrażowe. Barwne, rzadko spotykane maszyny znowu będą cieszyć nasze oczy. A wszystko to w niezwykłej, postindustrialnej scenerii dawnej linii produkcji materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 grudnia o godz. 13.00, wstęp wolny.

 
Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety : kliknij
Nazwa: Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety
Termin: 2016-12-15 do 2017-02-26
Autorzy: Kurator: Ewa Sekuła-Tauer
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Leon Wyczółkowski jest jednym z najwybitniejszych malarzy i grafików sztuki polskiej przełomu XIX / XX wieku. Artysta był związany z Bydgoszczą. Od 1922 r. mieszkał w Gościeradzu na ziemi bydgoskiej w pięknie położonym dworku. Piękno otaczającej przyrody, park, sad oraz rozległe pola gościeradzkie stanowiły inspiracje do pracy twórczej. Zapraszamy na wystawę „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety”, która będzie prezentowana w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11, w terminie 15 grudnia 2016 – 26 lutego 2017 roku.

 
Teatr życia. Wystawa prac graficznych Zhanga Minjie – laureata MTG Kraków 2015 : kliknij
Nazwa: Teatr życia. Wystawa prac graficznych Zhanga Minjie – laureata MTG Kraków 2015
Termin: 2016-10-27 do 2016-12-31
Autorzy: Kurator: Honorata Gołuńska
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Ekspozycja zaprezentuje prace graficzne pochodzącego z Chin – Zhanga Minjie. Artysta otrzymał nagrodę im. Leona Wyczółkowskiego ufundowaną przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy podczas Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie w 2015 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 września 2016 roku, o godz. 18.00, wstęp wolny.

 
Fotografia czeska i słowacka ze zbiorów prywatnych : kliknij
Nazwa: Fotografia czeska i słowacka ze zbiorów prywatnych
Termin: 2016-10-20 do 2016-11-27
Autorzy: Monika Kosteczko-Grajek, Współautor: Tomasz Kruzel
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

W ramach ekspozycji „Fotografia czeska i słowacka ze zbiorów prywatnych” przedstawionych zostanie około 250 zdjęć autorstwa uznanych czeskich i słowackich fotografików, tworzących w XX wieku. Zdjęcia będą obejmować następujące zespoły tematyczne: akt, portret, pejzaż, martwa natura, reportaż oraz eksperyment. Zaprezentowana na nich zostanie różnorodność formalna i tematyczna czeskiej i słowackiej fotografii oraz charakter kolekcji autorskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 października 2016 roku, o godz. 18.00, wstęp wolny. Wystawa towarzyszy 24. edycji festiwalu CAMERIMAGE.

 
Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki : kliknij
Nazwa: Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki
Termin: 2016-09-23 do 2016-11-23
Autorzy: Maria Flinik-Huryn, Adam Piekarski
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Wystawa Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki  poprzez zaprezentowane fotografie, mapy, przedmioty oddające charakter ekspedycji oraz tubylcze artefakty nie tylko zobrazuje epokowe wydarzenie z historii Stanów Zjednoczonych, ale także ukaże materialny dorobek wielu plemion, które członkowie ekspedycji napotkali na swej drodze podczas wędrówki nad Pacyfik.  Wernisaż wystawy odbędzie się 23 września 2016 roku o godz. 18.00 w Spichrzach nad Brdą, wstęp wolny.

 
XI Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki wystawa prac w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy - wysatwa pokonkursowa : kliknij
Nazwa: XI Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki wystawa prac w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy - wysatwa pokonkursowa
Termin: 2016-08-20 do 2016-09-25
Autorzy: Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Zapraszamy na kolejną edycję, kolejną wystawę, spotkanie z emocjonującą twórczością artystów biorących udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Teofila Ociepki. Wernisaż wystawy organizowanej przez Galerię Sztuki Ludowej i NieprofesjonalnejKujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku, o godz. 12.00 w Spichrzach nad Brdą, wstęp wolny.Wyświetlam: 1 - 10 / 173

Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData