kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

WystawyXVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej - wystawa prac konkursowych : kliknij
Nazwa: XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej - wystawa prac konkursowych
Termin: 2017-10-14 - 2017-11-12
Autorzy: Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Tkactwo, jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka, a tkanina unikatowa jest we współczesnych wnętrzach nadal najbardziej magicznym i przyjaznym nam elementem. Zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, biennale, organizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury od ponad trzydziestu lat. Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w sobotę, 14 października o godzinie 12.00 w Spichrzach nad Brdą.

 
Książka żywa : kliknij
Nazwa: Książka żywa
Termin: 2017-09-28 - 2017-10-31
Autorzy: Kurator wystawy: prof. Dorota Folga-Januszewska; koordynacja: Barbara Chojnacka, Kajetan Giziński MOB; Iga Chmielecka, Galeria Salon Akademii, ASP w Warszawie
Miejsce: Zbiory Archeologiczne – ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Ekspozycja Książka żywa obejmie działalność trzech pokoleń artystów związanych „z książką”. Celem wystawy będzie przypomnienie, zebranie i pokazanie jak bardzo różne może być rozumienie formy książki i jak różne bywają na nią spojrzenia, realizacje oraz koncepcje. Prezentacja pomoże widzowi znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania jak wygląda sztuka współczesna, gdzie ma swoje granice, rozwinięcia i problemy. Książka jako forma, jako kadrowanie, myślenie narracyjne, które w pewnym momencie spacyfikowało sztukę, stanie się podstawą do rozważań. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września, o godz. 18.00 w Zbiorach Archeologicznych.

 
Obozy pracy DAG Bromberg : kliknij
Nazwa: Obozy pracy DAG Bromberg
Termin: 2017-09-16 - 2018-03-31
Autorzy: Maciej Kułakowski
Miejsce: Exploseum
Opis:

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy.

 
Dzieje Pieniądza. Księstwo Warszawskie (1807-1815) : kliknij
Nazwa: Dzieje Pieniądza. Księstwo Warszawskie (1807-1815)
Termin: 2017-05-20 - 2018-04-08
Autorzy: Wojciech Ślusarczyk, Jarosław Kozłowski
Miejsce: Europejskie Centrum Pieniądza – ul. Mennica 4 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowuje wystawę „Dzieje Pieniądza. Księstwo Warszawskie (1807-1815)”. Będzie to trzecia ekspozycja z cyklu poświęconego historii pieniądza, prezentowana dotąd w Muzeum.
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData