Porozmawiajmy o sztuce - Sztuka baroku

Data wydarzenia: 2018-06-21

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Porozmawiajmy o sztuce

Wykład dra Mateusz Solińskiego pt. „Sztuka baroku” odbędzie się 21 czerwca 2018 roku,
o godz. 17.00.

Podczas najbliższego spotkania zostaną zaprezentowane naczelne idee sztuki barokowej Europy. W oparciu o analizę różnorodnych dzieł malarskich, m.in. mistrzów holenderskich, włoskich i hiszpańskich, zostanie przybliżona obyczajowość siedemnastowiecznej Europy, podzielonej przez kontrreformację.  Uczestnicy zajęć będą mieli również okazję zapoznać się z innymi formami artystycznej wypowiedzi obecnymi w czasach baroku: rzeźbą oraz architekturą.

Cykl spotkań poświęconych historii sztuki (trwający od kwietnia do listopada br.) adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat przeobrażeń zachodzących w obszarze europejskiej i śródziemnomorskiej kultury. Wykłady, z uwagi na swój przekrojowy charakter, skierowane są również do osób, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki, bądź też usystematyzować posiadane już wiadomości.

Bilet wstępu: 3 zł/ osoba.