Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku"

Data wydarzenia: 2018-05-27

Wystawa czasowa "Rower po bydgosku" jest przygotowana w ramach obchodów Roku Bydgoskiego Przemysłu.

Ekspozycja przybliża historię największej, polskiej firmy rowerowej zlokalizowanej w Bydgoszczy. Zjednoczone Zakłady Rowerowe, Państwowa Fabryka Rowerów, Romet Predom, Romet S.A…wszystkie te nazwy określają jedną bydgoską fabrykę .

Czy wiesz, że:

W czasach PRL-u nie było Polaka, który nie jeździłby na wyścigówce, składaku czy motorowerze, wyprodukowanych w bydgoskim Romecie. Mieszkańcy miasta znajdowali zatrudnienie w zakładach. Każdy jeśli sam nie przepracował paru lat w „Romecie”, to miał taką osobę wśród swoich bliskich lub znajomych.

Zwiedzając wystawę masz szansę prześledzić rozwój myśli technicznej firmy, na przykładzie dwudziestu jednośladów które prezentujemy.

Ekspozycja została zbudowana w koncepcji katalogu – broszury promocyjnej z dawnych lat, gdzie poszczególnym eksponatom odpowiadają wielkoformatowe, plenerowe fotografie osób wraz z ich rowerami.

Wystawa czynna:

Exploseum, ul. Alfreda Nobla

27.05.2018 - 31.03.2019 roku

Otwarcie w ramach Explo Niedzieli - 27 maja, godz. 12:30, wstęp wolny.