Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

Data wydarzenia: 2018-05-23 - 2018-05-25

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

23-27 maja 2018 roku, wstęp wolny

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało specjalną ofertę z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy żądnych wiedzy i nowych doświadczeń do udziału w naszych wydarzeniach.

Wokół skarbu – zajęcia w Europejskim Centrum Pieniądza, ul. Mennica 2

Ukryty ponad 350 lat temu, tuż pod posadzką, nad jedną z krypt…Skarb odnaleziony w styczniu 2018 roku Katedrze Bydgoskiej pw. Św. Marcina i Mikołaja rozbudzi waszą wyobraźnię.

23 maja  - godz. 12.30

Zapraszamy na spotkanie z kuratorem wystawy „Skarb bydgoski”.  Podczas oprowadzania omówione zostaną najcenniejsze eksponaty oraz przedstawiona zostanie technologia produkcji monet.

25 maja - 16.30, obowiązują zapisy

Pieniądz przyciąga – warsztaty projektowania monet, w formie pamiątkowych magnesów. Poznaj tajniki pracy mincerzy oraz historię bydgoskiej mennicy.

Zapisy [TUTAJ]