Warsztaty z kulturą i sztuką

27.04.2018

W dniach 8-11 maja proponujemy Państwu cztery zajęcia pokazowe promujące naszą nową  ofertę warsztatów, godziny zajęć dostosowane zostaną do możliwości poszczególnych grup.

Zajęcia do wyboru:

-Warsztaty towarzyszące wystawie „Skarb bydgoski” - podczas zajęć uczestnicy zapoznają się  z historią największej sensacji archeologicznej  ostatnich lat – skarbem znalezionym w bydgoskiej katedrze oraz stworzą  projekty monet z masy samoutwardzalnej .

-Warsztaty towarzyszące wystawie poświęconej twórczości Leona Wyczółkowskiego „Graficzne inspiracje” .  Podczas zajęć zapoznamy się z sylwetką mistrza oraz jego twórczością.  Zdobytą wiedzę wykorzystamy tworząc  autorskie prace graficzne w technice monotypii.

-Warsztaty towarzyszące wystawom archeologicznym:

a)  „ W czym chadzano na co dzień i od święta”. Podczas zajęć dowiemy się jak chronili się przed mrozem nasi prehistoryczni  przodkowie,  dlaczego zaczęto nosić biżuterię i jak ciążka była rycerska zbroja.  W części praktycznej zapoznamy się z budową krosna oraz spróbujemy swoich sił jako tkacze.

b) „Sekretne znaki”  to zajęcia poświęcone dawnym sposobom rozumienia świata,  symbolom i ich znaczeniom.  Zaczynając od najdawniejszych czasów,  gdy królowały duchy zwierząt  poszukamy symbolów słońca  a skończymy na znakach garncarskich.  Uzbrojeni w karty z symbolami stworzymy wisiory z sekretnymi wiadomościami.

Wstęp wolny.