Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Jerzy Tchórzewski. Monotypia, grafika, rysunek”

Data wydarzenia: 2018-04-19

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

„Jerzy Tchórzewski. Monotypia, grafika, rysunek”

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny.

Jerzy Tchórzewski (1928-1999) to jedna z najważniejszych postaci polskiej sztuki powojennej. Na wystawie w salach Galerii Sztuki Nowoczesnej, prezentowane są dzieła artysty, wykonane prawie we wszystkich stosowanych przez niego technikach, co pozwala, mimo niezwykłej płodności twórczej, stworzyć pełny obraz jego sztuki. Wśród prac dominuje, najmniej znana w dorobku artysty oraz rzadko prezentowana - monotypia.

Ekspozycja została zorganizowana z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Jerzego Tchórzewskiego, przypadającej w czasie jej trwania. Powstała dzięki użyczeniu zespołu prac znajdujących się w kolekcji syna artysty, Krzysztofa Tchórzewskiego.

Na oprowadzanie po wystawie zaprasza jej kurator - Kajetan Giziński.

Wystawie towarzyszy także projekcja filmu „Jerzy Tchórzewski – świadectwo czasu”. Zapraszamy 22 kwietnia, o godz. 19.00 do Kina Orzeł (MCK, ul. Doktora Karola Marcinkowskiego 12 ). Wstęp wolny.