Remont Muzeum przy ul. Gdańskiej 4 wkracza w kolejny etap

Data wydarzenia: 2018-03-26

26 marca br. zorganizowaliśmy konferencję prasową poświęconą remontowi konserwatorskiemu oraz rozbudowie swojej siedzi przy ul. Gdańskiej 4. Planowo muzealna przestrzeń zostanie oddana do użytku zwiedzających w 2 połowie 2019 roku. Całkowita wartość projektu  to 24.206.604,77 zł. Wkład własny zapewniło Miasto Bydgoszcz.

Podczas konferencji prasowej, Dyrektor Muzeum, Michał F. Woźniak, przypomniał ogólne założenia projektowe, w których omówił wygląd budynku z zewnątrz oraz zmiany, które zostaną wykonane wewnątrz. Po zakończeniu projektu w budynku znajdować się będą m.in. przestrzeń wystawiennicz poświęcona sztuce współczesnej, przestrzeń konferencyjna, warsztatowa oraz edukacyjna, pracownie konserwatorskie, biblioteka oraz archiwum a także duża sala wielofunkcyjna. Podkreślona została także dostępność budynku dla osób niepełnosprawnych.

Kierownik działu administracji MOB Damian Burzyński określił, iż zakres dotychczasowych prac udało się zrealizować w 10% planu remontowo-konserwatorskiego. W najbliższym czasie planowane jest zakończenie prac przy starych fundamentach oraz rozpoczęcie robót w nowej części, wymienione zostaną stropy oraz pokrycie dachowe.

Prezes Centrum Promocji i Reklamy Remedia Sp. Z.o.o. Paweł Florek w skrócie omówił założenia związane z kampanią reklamową.

Projekt realizowany jest przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Autorzy fotografii: Sławomir Łapiński, Dariusz Sobek

Zbrojenie płyty fundamentowej