„Śladami Leona Wyczółkowskiego” - wernisaż wraz z rozdaniem nagród

15.01.2018

Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

Wystawa XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”

Wernisaż wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 20 stycznia 2018 roku, o godz.12.00, wstęp wolny.

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego” dobiegła końca. W konkursie wzięło udział 142 uczestników. Łącznie nadesłano 471 prac. Tematem, z którym zmierzyli się fotograficy-amatorzy byli ludzie.

Leona Wyczółkowskiego inspirowali przyjaciele, osoby, które spotykał na swej drodze, ale również te, których nie miał przyjemności poznać osobiście. Artysta zajmował się człowiekiem, jako samodzielnie występującym, ale bezimiennym studium, tworząc typy ludowe, układając postaci w grupy, tworząc sceny rodzajowe. Cytując za Danutą Muszanką (Litografia Leona Wyczółkowskiego, Wrocław-Kraków 1958, s.70 ): „Gdy Wyczół rysuje człowieka, wyjmuje go przeważnie z otoczenia, w którym ten występuje. Ważny jest człowiek
i nic poza nim. Krajobraz ogranicza się do kilku ledwie zaznaczonych linii”.

Jak temat przedstawili uczestnicy konkursu? By poznać odpowiedź, zapraszamy na wernisaż wystawy, połączony z rozdaniem nagród.

Wystawę będzie można oglądać do 18 lutego 2018 roku.

Pełna lista laureatów [TUTAJ]

fot. W.Woźniak