Finisaż wystawy "Mistrzowie"

Data wydarzenia: 2018-01-25

Zapraszamy do zwiedzenia wraz z kuratorem ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum, którego zbiory mają ponad 100-letnią tradycję.
Oprowadzanie to jedna z ostatnich okazji by obejrzeć wystawę czasową, na której pojawiają się prace autorstwa twórców, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od końca XVIII do początku XX wieku, a wśród nich m.in.: Jan Matejko, Maurycy Gottlieb, Stanisław Wyspiański, Juliusz Kossak i Józef Chełmoński.
Fantastykę z realizmem w kompozycjach metaforycznych i portretowych reprezentuje m.in. Jacek Malczewski.
Interesujący akcent stanowią obrazy artystów pochodzących z Bydgoszczy lub związanych z naszym miastem - wspomnianego już Maksymiliana Antoniego Piotrowskiego, a także Waltera Leistikowa współtwórcy „Berliner Sezession”, czy Jerzego Rupniewskiego, Franciszka Gajewskiego i Piotra Chmury. Dawno nie udostępniane zwiedzającym były też prace autorów z kręgu malarstwa niemieckiego i holenderskiego, m.in. Ernsta Andersa i Hansa Baluschka. Ekspozycję uzupełniają przykłady rzeźby Xawerego Dunikowskiego, Konstantego Laszczki i Ferdinanda Lepckego.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się 25 stycznia 2018 roku, godz. 17.00, WSTĘP WOLNY.

Pełna informacja o wystawie [TUTAJ]