Cywilizacja i kultura Islamu - wykład

Data wydarzenia: 2017-11-24

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

„Cywilizacja i kultura Islamu”

Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 24 listopada 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Podczas najbliższego spotkania przyjrzymy się sztuce Islamu w pierwszych wiekach jej istnienia, gdy ekspansywna cywilizacja wyznawców proroka Mahometa swoim zasięgiem objęła Palestynę, Syrię, Mezopotamię, Persję, Turkiestan, Afganistan, Indie, Afrykę Północną oraz Półwysep Iberyjski. Przeobrażenia jakie dokonywały się w kulturze arabskiej od epoki rodu Umajjadów, aż po dynastię Safawidów, zostaną ukazane w szerszym kontekście przemian społeczno-politycznych.

Kurs historii sztuki i kultury, z uwagi na swój przekrojowy charakter, polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki bądź tez usystematyzować posiadane już wiadomości.