Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości

Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11
Obywatelskie Obchody Święta  Niepodległości
11 listopada 2017 roku, 10.00 – 16.00, wstęp wolny

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy włącza się w Obywatelskie Obchody Święta  Niepodległości w Bydgoszczy.

W programie:
10.00 – 16.00 – zwiedzanie wystawy stałej Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy –  poznaj rodowód historyczny Bydgoszczy.
(11.00, 13.00 – oprowadzanie po ekspozycji z Józefem Piłsudskim)
10.30 – 11.15Mali patrioci – malowanie twarzy dla dzieci
11.30 – 14.30Biały i czerwony – stanowiska warsztatowe tworzenia kotylionów i flag patriotycznych (strefa wejściowa ul. Spichlerna)
14.00 – 15.00Przepis na niepodległość. Patriotyczne smakołyki i rogale św. Marcina – prelekcja o tradycjach kulinarnych

Stary Rynek > Spichrze nad Brdą, ul. Spichlerna
„Józef Piłsudski a Bydgoszcz”
Wystawa posterowa: listopad-grudzień 2017 r.

W 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, „niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków”. Jubileusz ten jest pretekstem do przypomnienia biografii Marszałka Polski oraz przybliżenia wizyty Piłsudskiego w mieście nad Brdą i upamiętniania jego osoby przez bydgoszczan w okresie II RP, a także współcześnie.

W dniu 11 listopada wystawa stanie na Starym Rynku w Bydgoszczy, a następnie zostanie przeniesiona na ul. Spichlerną. Zapraszamy do oglądania okolicznościowej wystawy posterowej.

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Od 11 listopada zapraszamy do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Wystawa pt. "Mistrzowie" ukazuje najbardziej reprezentacyjne dzieła bydgoskiego muzeum, autorstwa twórców, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od końca XVIII do początku XX wieku.

UWAGA: Wystawa nie ma oficjalnego wernisażu. Informacje o otwarciu 11.11.2017 o godz. 18.00 są błędne.

fot. W. Woźniak : kliknij