Wykład "Cywilizacja i kultura starożytnego Rzymu"

Data wydarzenia: 2017-10-27

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

„Cywilizacja i kultura starożytnego Rzymu”

Wykład odbędzie się 27 października 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Tym razem przyjrzymy się kulturze i sztuce jednego z największych fenomenów starożytnego świata – antycznemu Rzymowi. Na wykładzie zostanie podjęta próba ukazania greckich  i etruskich źródeł oraz zapożyczeń obecnych w rzymskiej sztuce, jak i jej elementów nowatorskich i samodzielnych. Przeobrażenia jakie dokonywały się w kulturze italskiej od czasów królestwa rzymskiego aż po schyłek cesarstwa zostaną ukazane w szerszym kontekście przemian społeczno-politycznych.

Kurs historii sztuki i kultury, z uwagi na swój przekrojowy charakter, polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki bądź tez usystematyzować posiadane już wiadomości.

Malowidło ścienne, 50-40 przed Chr., Boscoreale, Włochy : kliknij