Koncert "Muzealne partytury"

Data wydarzenia: 2017-10-25

25 października zapraszamy na koncert, który wieńczy kilkutygodniowy interdyscyplinarny projekt edukacyjny łączący muzykę i malarstwo - "Muzealne partytury". Młodzież utalentowana muzycznie, w przestrzeni Galerii Sztuki Nowoczesnej przedstawi własne interpretacje i improwizacje muzyczne (bez zapisu nutowego) obrazów ze zbiorów Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Spotkanie będzie miało nietypową formę. Koncert jest zaprojektowany w taki sposób, by jego uczestnicy  podążając za dźwiękami instrumentów kolejnych muzyków, samodzielnie poszukiwali w poszczególnych obrazach zaimprowizowanych melodii. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym artystycznym wydarzeniu, który w twórczy sposób porusza problematykę syntezy sztuk.

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

„Muzealne Partytury”

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Czas realizacji: wrzesień - grudzień 2017 roku

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy inicjuje nowy program zajęć  skierowany do dzieci i młodzieży utalentowanej muzycznie. „Muzealne Partytury” to edukacyjny projekt interdyscyplinarny, łączący muzykę i malarstwo, ukazujący zarówno różnice, jak i podobieństwa pomiędzy interpretacją dźwięku i obrazu. Uczestnicy programu dowiedzą się na czym polega analiza dzieła plastycznego i muzycznego, a także czym jest synteza sztuk oraz synestezja. Projekt będzie realizowany w Galerii Sztuki Nowoczesnej.  Uczestnicy, w konfrontacji z dziełami wizualnymi, stworzą własne muzyczne interpretacje. Przyczyni się to do poszerzenia i wzbogacenia spektrum ich artystycznych zainteresowań.

Informacje pod nr tel. 52 58 59 925.

W ramach projektu zapraszamy na koncert!

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

25 października 2017 roku, o godz. 18.00, wstęp wolny.

Koncert wieńczy kilkutygodniowy interdyscyplinarny projekt edukacyjny łączący muzykę i malarstwo. Młodzież utalentowana muzycznie, w przestrzeni Galerii Sztuki Nowoczesnej przedstawi własne interpretacje i improwizacje muzyczne (bez zapisu nutowego) obrazów ze zbiorów Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Spotkanie będzie miało nietypową formę. Koncert jest zaprojektowany w taki sposób, by jego uczestnicy  podążając za dźwiękami instrumentów kolejnych muzyków, samodzielnie poszukiwali w poszczególnych obrazach zaimprowizowanych melodii. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym artystycznym wydarzeniu, który w twórczy sposób porusza problematykę syntezy sztuk.

Koordynatorem muzycznym wydarzenia oraz opiekunem młodzieży jest p. Marcin Gumiela, kompozytor, pedagog w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Koordynator ze strony muzeum - Anna Kornelia Jędrzejewska

Lista wszystkich uczestników projektu:

1. Adam Dziewiątkowski - skrzypce

2. Agata Piekarczyk - skrzypce

3. Stanisław Walkowiak - skrzypce

4. Weronika Jędryka - altówka, głos

5. Jan Łosoś - wiolonczela, wiolonczela elektryczna, głos

6. Dominik Haliniak - trąbka

7. Weronika Zych - flet, głos

8. Katarzyna Golla - wiolonczela, wiolonczela elektryczna, głos

9. Tymon Ciszewski - saksofon altowy

10. Agata Jankowska - wiolonczela

11. Jakub Pawlak - akordeon, głos

12. Anna Wojtas - perkusja

13. Zofia Karandyszowska - perkusja, głos

14. Pierr Langrand - perkusja

15. Natalia Skonieczna - harfa, głos

16. Szymon Wachowski - tuba

Kompozycje i kierownictwo muzyczne – Marcin Gumiela

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:                                                Współorganizatorzy: