Finisaż wystawy "Wacław Szpakowski 1883-1973. Linie rytmiczne"

Data wydarzenia: 2017-09-30 -

30 września (sobota) podczas finisażu wystawy "Wacław Szpakowski 1883-1973. Linie rytmiczne" będziecie mieli okazję porozmawiać z panią kurator - Elżbietą Łubowicz, która opowie o artyście i technikach jego pracy oraz koncepcji wystawy.

O godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z prof. zw. dr. hab Zbigniewem Bargielskim z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, autorem "Muzyki linii nieskończonych" serii utworów zainspirowanych przez prace Wacława Szpakowskiego.

Na gości będzie czekała również niespodzianka - na pierwszych 50 osób będą czekały płyty z muzyką zainspirowaną twórczością Wacława Szpakowskiego autorstwa p. Barbary Konopki i jej współpracownicy Weroniki Kami (znajdą się na niej utwory z koncertu, muzyka komponowana na żywo do rysunków artysty jako partytura + nowy mastering sonifikacji z wystawy)!

➡️ 30 września, godz. 12.00, Galeria Sztuki Nowoczesnej, wstęp wolny

Sonifikacje koncert, Wacław Szpakowski "Linie rytmiczne", autorki: Barbara Konopka, Werinika Kami.