Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

„Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”

Wykład odbędzie się 29 września 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki „Piątki ze sztuką”.

Podczas najbliższego spotkania przyjrzymy się jednemu z filarów europejskiej kultury
i sztuki, cywilizacji starożytnej Grecji. Tematem wykładu dra Mateusza Solińskiego będą sylwetki największych greckich filozofów: Sokratesa, Platona i Arystotelesa. Spróbujemy odnaleźć źródła inspiracji ich teorii oraz przybliżyć najważniejsze założenia pierwszych systemów filozoficznych w dziejach ludzkości. Poglądy myślicieli okresu klasycznego zostaną ukazane w szerszym kontekście rozwoju europejskiej myśli filozoficznej.

Kurs historii sztuki i kultury, z uwagi na swój przekrojowy charakter, polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki bądź tez usystematyzować posiadane już wiadomości.