"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych

"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych

11 września 2017, w godz. 10.00-14.00
Spichrze nad Brdą,

Kolejna, 12. edycja warsztatów edukacji muzealnej z cyklu „Pastwisko wyobraźni” poświęcona będzie percepcji sztuk plastycznych i roli sztuki w naszym codziennym doświadczeniu.  Podczas spotkania zostanie zaprezentowana interaktywna wystawa „Zabawy ze sztuką” oraz przykładowe warsztaty realizowane w oparciu o ekspozycję. „Pastwisko”, będzie również okazją do wymiany doświadczeń w obszarze edukacji muzealnej.

10.00 – Powitanie gości (Inga Kopciewicz, Zastępca dyrektora ds. zbiorów, MOB)
10.05 – „Zabawy ze sztuką” – kuratorskie oprowadzanie po wystawie (dr Mateusz Soliński, MOB)
11.00 – „Fruzia-Muzia” – prezentacja warsztatów plastycznych realizowanych w oparciu o ekspozycję                   (Dominika Raduńska-Pacholska, MOB)
11.30 – „Zabawy z optyką” – prezentacja warsztatów plastycznych realizowanych w oparciu o ekspozycję                (Ewa Widacka-Matoszko, MOB)