Cykl „Piątki ze sztuką” - temat „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji”

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Cykl „Piątki ze sztuką”

Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 30 czerwca 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji” przyjrzymy się jednemu z filarów europejskiej kultury i sztuki, cywilizacji starożytnej Grecji. W ramach wykładu zostaną zaprezentowane przeobrażenia jakie dokonały się na Półwyspie Bałkańskim i wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, od czasów kultury minojskiej do podbojów rzymskich.

Kurs historii sztuki, z uwagi na swój przekrojowy charakter, polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki, bądź też usystematyzować posiadane już wiadomości.