Dzień Wolnej Sztuki

Data wydarzenia: 2017-04-22

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Dzień Wolnej Sztuki

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku, w godz. 12.00 – 14.00, wstęp wolny przez cały dzień.

Badania mówią, że zwiedzający muzea statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują.

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day.
W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty.

Tego dnia w godzinach 12.00-13.00 będziemy namawiać do bliższego zapoznania się z  pięcioma pracami eksponowanymi w Galerii Sztuki Nowoczesnej. Przy każdym dziele wolontariusze pomagać będą w odbiorze sztuki - pobudzą do refleksji, zainspirują do zastanowienia się nad każdą z prac.

W godzinach od 13.00 do 14.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w celu podzielenia się swoimi wrażeniami oraz przedyskutowania problematyki dotyczącej zagadnień sztuki współczesnej.

Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund.

Podziwiać będziemy następujące dzieła:

• Zdzisław Beksiński „Obraz pejzaż czerwony”
  • Wojciech Fangor „Kompozycja”
  • Michał Kubiak „Motyw Polski”
  • Józef Robakowski cykl „Fotografia astralna”
  • Adam Marczyński „Dekompozycja w kole”

Dzień Wolnej Sztuki w BWA. Sprawdź program >>>

fot. Dominika Pacholska : kliknij