Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką"

Data wydarzenia: 2017-03-31 -

Galeria Sztuki Nowoczesnej

Cykl „Piątki ze sztuką”

31marca 2017 r., godz. 15.00 – „Sztuka przerywa milczenie. Twórczość artystyczna w pradziejach” – wykład dra Mateusza Solińskiego, wstęp wolny

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania przyjrzymy się najstarszym, znanym nam prehistorycznym dziełom sztuki, od okresu paleolitu, aż do czasu pojawienia się wielkich starożytnych cywilizacji w Dolinie Nilu oraz Mezopotamii.

Kurs historii sztuki, z uwagi na swój przekrojowy charakter, polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki bądź tez usystematyzować posiadane już wiadomości. Cykl wykładów stanowi element promocji Galerii Sztuki Nowoczesnej.