Spotkanie z artystą: prof. Janusz Akermann

Data wydarzenia: 2017-03-17

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Spotkanie z prof. Januszem Akermannem

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2017 roku (piątek), o godz. 12.00 na wystawie „Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika”, wstęp wolny

Spotkanie o charakterze panelu dyskusyjnego poprzedzi wprowadzenie autora, który zaprezentuje swoją twórczość malarską i graficzną. Udział grafików z różnych środowisk artystycznych niewątpliwie przyczyni się do dyskusji nt. aktualnych zjawisk we współczesnej grafice obejmujących zagadnienia formalno-stylistyczne, tematykę i technologię. Jednym z punktów wyjścia dla rozważań będzie linoryt barwny – technika, na której skupił się Akermann. Eksponowane na wystawie linoryty i matryce, uzupełnione komentarzem artysty ujawnią doskonaloną przez lata technikę oraz autorski sposób opracowania matrycy i wykonywania odbitek.

Na zdjęciu Janusz Akermann