Wakacje w MOB

Data wydarzenia: 2016-07-05 - 2016-08-30

Serdecznie zapraszamy na cykl Wtorkowych Warsztatów Wakacyjnych w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego. W każdy kolejny wtorek lipca (5,12,19,26) i sierpnia (2,9,16,23,30) będziemy spotykać się na warsztatach o godz. 11.00 przed Galerią Sztuki Nowoczesnej, by uwolnić artystyczną ekspresję.

Warsztaty „W muzealnych zakamarkach” to interdyscyplinarne zajęcia organizowane dla dzieci spędzających wakacje w mieście.

Na spotkaniach będą dominować cztery tematy:

1) „Przezroczyste światy i wielobarwne ornamenty”, spotkanie dotyczyć będzie wystawy „Podstawy i procesy. Szkło artystyczne twórców z ASP we Wrocławiu”. Podczas części warsztatowej, każdy uczestnik wykona swój własny autorski witraż.

2) „W warsztacie mincerza”, spotkanie związane będzie z wystawą „Dzieje Pieniądza. Wojna XXX-letnia”. Podczas części warsztatowej, każdy uczestnik wykona kopię monety.

3) „Muzealne abstrakcje”, spotkanie dotyczyć będzie stałej ekspozycji Galerii Sztuki Nowoczesnej. Podczas części warsztatowej uczestnicy zaprojektują unikalny wzór, ornament lub kompozycję, którą następnie utrwalą na płóciennej torbie techniką pasteli do tkanin.

4) „Bydgoska moda”, spotkanie odbędzie się na ekspozycjach w Zbiorach Archeologicznych Podczas części warsztatowej ( odbywającej się  w Europejskim Centrum Pieniądza ), każdy uczestnik wykona własną unikatową ozdobę.

30 sierpnia zapraszamy na spektakl z okazji pożegnania lata.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 52 58 59 914 lub 911. Ilość miejsc ograniczona.

Wakacyjne CzwARTki

W każdy czwartek (7,14,21,28) lipca i sierpnia (4,11,18,25) zapraszamy maluchy wraz z rodzicami o godz. 11.00 na „Wakacyjne czwARTki”, czyli gry i zabawy na podstawie naszej najnowszej publikacji „Pan Wyczółkowski i tajemnice jego domu”.

Punkt zbiorczy – Dom Leona Wyczółkowskiego, przy ul. Mennica 7. Na czwartkowe zajęcia nie obowiązują zapisy.

Uwaga: zajęcia z oferty „Wakacje w muzeum” adresowane są do osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o korzystanie ze stałej oferty edukacyjnej Muzeum Okręgowego. Wstęp na wszystkie działania edukacyjne jest bezpłatny.

Wakacje w Muzeum 2016 fot. W.Woźniak : kliknij