Nowa wystawa "Postawy i Procesy – Szkło artystyczne z ASP we Wrocławiu"

Data wydarzenia: 2016-06-30 -

Ekspozycję przygotowano w celu zaprezentowania zwiedzającym różnorodności szkła artystycznego, które to medium posiada ogromny potencjał kreacyjny i jest materiałem o bogatej wielowiekowej tradycji rzemieślniczej. Wystawa przedstawi prace kilku pokoleń wykładowców   i absolwentów Katedry Szkła Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zaprezentowanych zostanie dziewiętnastu twórców i blisko pięćdziesiąt obiektów. Na ekspozycji będzie można obejrzeć prace powstałe metodą dmuchania szkła, zgrzewania lub stapiania w piecach elektrycznych, wykonane w ogniu palnika gazowego i z włókna szklanego, dzieła o powierzchniach szlifowanych, malowanych, matowanych oraz łączone z ceramiką czy kamieniem. W kontekście obchodzonego w tym roku jubileuszu 70-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prezentacji współczesnych dokonań artystycznych  towarzyszyć będą historyczne już prace  m.in. Zbigniewa Horbowego, Ludwika Kiczury i Henryka Wilkowskiego ilustrujące przemiany formalne "wrocławskiej szkoły szkła".

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz z Wydziałem Ceramiki i Szkła  Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprasza na wernisaż wystawy "Postawy i Procesy – Szkło artystyczne z ASP we Wrocławiu", który odbędzie się w Galerii Sztuki Nowoczesnej, 30 czerwca, o godz. 18:00.

W związku z wystawą 1 lipca zapraszamy na "Dzień Szkła" w MOB, podczas którego na zwiedzających czekają wydarzenia dodatkowe.

W programie:

12.00 – 13.00 Oprowadzanie po wystawie Postawy i Procesy - Szkło artystyczne z ASP we  Wrocławiu przez kuratorów dr hab. Beatę Mak -  Sobotę oraz dr Stanisława Sobotę
13.00 – 14.00 Wykład i prezentacja technologiczna Justyny Żak pt.: Szklany termometr zakres technik w szkle artystycznym.

Wstęp na wystawę Postawy i Procesy - Szkło artystyczne z ASP we  Wrocławiu w dniu 1 lipca jest bezpłatny.

Twórca podczas obróbki szkła

Wernisaż wystawy fot. W.Woźniak : kliknij