kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum
Drukuj

Wydarzenia


Wyświetlam: 41 - 48 / 417


"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych : kliknij

"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych

05.09.2017

Kolejna, 12. edycja warsztatów edukacji muzealnej z cyklu „Pastwisko wyobraźni” poświęcona będzie percepcji sztuk plastycznych i roli sztuki w naszym codziennym doświadczeniu.  Podczas spotkania zostanie zaprezentowana interaktywna wystawa „Zabawy ze sztuką” oraz przykładowe warsztaty realizowane w oparciu o ekspozycję. „Pastwisko”, będzie również okazją do wymiany doświadczeń w obszarze edukacji muzealnej. Zapraszamy 11 września do Spichrzy nad Brdą.
TehoFest - Święto Szlaku TeH2O w MOB : kliknij

TehoFest - Święto Szlaku TeH2O w MOB

05.09.2017

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy to wydarzenie kierowane do bydgoszczan szczególnie zainteresowanych przemysłową historią miasta oraz miłośników industrialu z innych części kraju. 16 września to okazja by zwiedzić obiekty znajdujące się na Szlaku w niecodziennej atmosferze. Zachęcamy do poznania programu.
V SPOTKANIE  FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ : kliknij

V SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

Data wydarzenia: 11.09.2017

Kolejne spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone zostanie problematyce zarządczej, planistycznej i urbanistycznej rozwoju miasta w kontekście dziedzictwa sztuki inżynieryjnej oraz dyskusji o potencjale miastotwórczym tego typu dziedzictwa. Inspiracją do spotkania są zagadnienia poruszane na wystawie „Elektrownia Garbary. Dokument potencjalny” prezentowanej w Bramie Poznania. Spotkanie odbędzie się 11 września br. w Bramie Poznania.
Niedziela w Muzeum - „Rzeczne życie” : kliknij

Niedziela w Muzeum - „Rzeczne życie”

Data wydarzenia: 03.09.2017

Zapraszamy na rodzinne spotkanie na wystawie „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”.  Podczas warsztatów będziemy rozwijać swoją kreatywność i tworzyć niepowtarzalne rybki i stwory zamieszkujące wodne głębiny. Obowiązują zapisy.
Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa

Data wydarzenia: 07.09.2017

Zapraszamy na zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin na  wystawie „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”. Zajęcia odbędą się 7 września 2017 roku, w 16.30-18.00.
Zajęcia metodyczne dla nauczycieli

21.08.2017

Jak co semestr, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia  Nauczycieli, zapraszamy  na  spotkanie prezentujące ofertę edukacyjną Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 roku, w godz. 16.30-18.00, obowiązują zapisy.
Poznaj twórczość Wacława Szpakowskiego! : kliknij

Poznaj twórczość Wacława Szpakowskiego!

Data wydarzenia: 24.08.2017

Serdecznie zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie "Wacław Szpakowski (1883-1973). Linie rytmiczne" w wykonaniu kuratora ekspozycji Elżbiety Łubowicz, które odbędzie się 24 sierpnia 2017 r., o godz. 17.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej.
EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki : kliknij

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

16.08.2017
Zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w kolejnej edycji Explo Niedzieli, czyli cyklicznej imprezie organizowanej w Exploseum – oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Wyświetlam: 41 - 48 / 417

Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData