Wyświetlam: 41 - 48 / 439

Cywilizacja i kultura Islamu - wykład : kliknij

Cywilizacja i kultura Islamu - wykład

Data wydarzenia: 24.11.2017

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Podczas najbliższego spotkania przyjrzymy się sztuce Islamu w pierwszych wiekach jej istnienia. Przeobrażenia jakie dokonywały się w kulturze arabskiej od epoki rodu Umajjadów, aż po dynastię Safawidów, zostaną ukazane w szerszym kontekście przemian społeczno-politycznych. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 24 listopada 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Obywatelskie Obchody Święta  Niepodległości : kliknij

Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości

27.10.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy włącza się w Obywatelskie Obchody Święta  Niepodległości w Bydgoszczy. 11 listopada zapraszamy zatem do Spichrzy nad Brdą. Tam, między innymi, oprowadzać nas będzie po wystawie sam Józef Piłsudski, stworzymy własnoręcznie okolicznościowe kotyliony i dowiemy się nieco więcej na temat smakołyków polskiego wodza.

„Dziecięce Graffiti” - zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa : kliknij

„Dziecięce Graffiti” - zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa

25.10.2017

Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa odbędą się 9 listopada 2017 roku, obowiązują zapisy. Na najbliższych zajęciach  poznamy obraz „Lirnik” z 1901 r. , który zakupiony został  dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Porozmawiamy o tym czym są podania i legendy. Jakie mają znaczenie dla nas i jakie miały dla naszych przodków.   Spróbujemy również sami stworzyć opowiadania i połączyć je z grą na samodzielnie wykonanych instrumentach.

Niedziela w Muzeum „Pradziadkowe opowieści” : kliknij

Niedziela w Muzeum „Pradziadkowe opowieści”

Data wydarzenia: 05.11.2017

5 listopada zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum” w Domu Leona Wyczółkowskiego.  Pretekstem do zajęć będzie obraz „Lirnik” z 1901 r. – najnowszy zakup Muzeum zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kontekście historii powstania dzieła, poznamy najstarsze podania i legendy związane z powstaniem naszego państwa. W części warsztatowej uczestnicy zajęć wykonają kolorowe „liry”. Obowiązują zapisy.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

22.10.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak. Podczas zajęć stworzymy pierwsze prace plastyczne. Zajęcia odbędą się 18 października. Obowiązują zapisy.

Weekend za pół ceny! : kliknij

Weekend za pół ceny!

02.10.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz trzeci w akcję Bydgoszcz za pół ceny! W dniach 6 - 8 października 2017 zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum.

XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej - wernisaż wystawy pokonkursowej : kliknij

Data wydarzenia: 14.10.2017 -

XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, biennale, organizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury od ponad trzydziestu lat, dobiega finału. Już znamy wyniki. Z ponad 200 nadesłanych prac połowa znajdzie się na wystawie, a 26 twórczyń z 75 wybranych zostało uhonorowanych przez Jury nagrodami i wyróżnieniami. Zapraszamy 14 października o godz. 12:00 do Spichrzy nad Brdą na wernisaż.

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Lirnik" : kliknij

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Lirnik"

Data wydarzenia: 19.10.2017
19 października zapraszamy na pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Lirnik". W programie m.in. spotkanie z kuratorem wystawy stałej w Domu Leona Wyczółkowskiego oraz koncert zespołu Prestige String Quartet. Wstęp wolny.

Wyświetlam: 41 - 48 / 439