Wyświetlam: 41 - 48 / 339

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 26.10.2016 -

W związku z dużym zainteresowaniem i co się z tym wiąże - brakiem miejsc na najbliższe "Środy sensoryczne dla najmłodszych" 12 października - w tym miesiącu przeprowadzimy drugie spotkanie 26 października. Trwają zapisy. Zapraszamy maluchy wraz z rodzicami !

Geocatching w Exploseum : kliknij

Geocatching w Exploseum

Data wydarzenia: 01.10.2016 -

Już jutro miłośnicy Geocatchingu spotkają się w Exploseum, by odnaleźć skarby schowane w skrzynkach i odnotować swoje odkrycia. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej wydarzenia.

Październikowa Niedziela w Muzeum : kliknij

Październikowa Niedziela w Muzeum

Data wydarzenia: 02.10.2016 -

Październikowa „Niedziela w Muzeum” związana będzie z wystawą czasową „Dzieje pieniądza”. Na uczestników czekają warsztaty zdobiebnia skarbonek oraz spotkanie z grą planszową. Trwają zapisy.

Prekursorzy współczesności. Sztuka końca XIX i początku XX wieku : kliknij

Prekursorzy współczesności. Sztuka końca XIX i początku XX wieku

26.09.2016

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki europejskiej pt. "Prekursorzy współczesności. Sztuka końca XIX i początku XX wieku", który odbędzie się 30 września 2016 roku o godz. 15.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej.

BYDGOSZCZ ZA PÓŁ CENY 4 EDYCJA : kliknij

BYDGOSZCZ ZA PÓŁ CENY 4 EDYCJA

Data wydarzenia: 30.09.2016 - 02.10.2016

W ramach akcji Bydgoszcz za pół ceny, która odbędzie się w najbliższy weekend zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum. Zapraszamy do zwiedzania.

Weekendowy Konkurs : kliknij

Weekendowy Konkurs

Data wydarzenia: 24.09.2016 - 25.09.2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w weekendowym konkursie "Gry i zagadki Wojny Trzydziestoletniej", który odbędzie się  w dniach 24-25 września na wystawie czasowej "Dzieje Pieniądza" w Europejskim Centrum Pieniądza. Czekają nagrody.

Explo Niedziela z Alfredem Noblem : kliknij

Explo Niedziela z Alfredem Noblem

Data wydarzenia: 25.09.2016 -

25 września zapraszamy na spotkanie z cyklu "Explo Niedziela", podczas którego poznamy postać Alfreda Nobla. Ponadto podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną fascynujące doświadczenia chemiczne oraz bezpłatnie będzie można zwiedzić budynki 1133 (budynek przygotowania produkcji) i 1137 (budynek nitracji gliceryny).

Wernisaż wystawy "Droga ku nieznanemu..." : kliknij

Wernisaż wystawy "Droga ku nieznanemu..."

Data wydarzenia: 23.09.2016 -

Wystawa Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki nie tylko zobrazuje epokowe wydarzenie z historii Stanów Zjednoczonych, ale także ukaże materialny dorobek wielu plemion, które członkowie ekspedycji napotkali na swej drodze podczas wędrówki nad Pacyfik.  Wernisaż 23 września 2016 roku o godz. 18.00 w Spichrzach nad Brdą, wstęp wolny. W ramach otwarcia pokaz tańców indiańskich w wykonaniu zespołu Indianie Huu-Ska Luta Raven.

Wyświetlam: 41 - 48 / 339