Wyświetlam: 41 - 48 / 389

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB : kliknij

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

Data wydarzenia: 24.05.2017 - 27.05.2017

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało specjalną ofertę z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy żądnych wiedzy i nowych doświadczeń do udziału w naszych wydarzeniach.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich : kliknij

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Data wydarzenia: 18.05.2017 - 20.05.2017

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na Europejską Noc Muzeów na Wyspie Młyńskiej (20 maja) oraz do udziału w Dniu Otwartym w Exploseum (18 maja).

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie Goi : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie Goi

Data wydarzenia: 11.05.2017

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Francisco Goya – między rozumem a szaleństwem” odbędzie się 11 maja 2017 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny. Zaprasza kurator: Barbara Chojnacka. W ramach oprowadzaniaodbędzie się także pokaz graficzny „Techniki metalowe w warsztacie Francisco Goi na przykładzie matryc, narzędzi i odbitek graficznych”, który przedstawi Kajetan Giziński.

Majówka z kulturą i sztuką : kliknij

Majówka z kulturą i sztuką

Data wydarzenia: 05.05.2017

W Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zapraszamy na spotkania organizowane w ramach współpracy z Pełnomocnikiem Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
5 maja zapraszamy na majówkę przed „Domem Leona” podczas której będziemy tworzyć orientalne ozdoby ogrodowe oraz na plener malarski "W poszukiwaniu muz". Liczba dostępnych miejsc na spotkania jest ograniczona.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 10.05.2017

Zapraszamy wszystkie maluchy w wieku do 3 lat na środowe warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków, Spotkanie odbędzie się 10 maja 2017 roku, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Zabawy ze sztuką - otwieramy nową wystawę : kliknij

Zabawy ze sztuką - otwieramy nową wystawę

Data wydarzenia: 07.05.2017 -

Zapraszamy do "Zabawy ze sztuką" na wystawie, która stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. W ramach wernisażu 7 maja odbędzie się spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale (Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz) oraz warsztaty malowania twarzy.

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel : kliknij

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel

Data wydarzenia: 30.04.2017

Pierwsze w sezonie spotkanie z cyklu Explo Niedziel rozpoczniemy wybuchowo z Pracownią Profesora Ciekawskiego. Zwiedzający będą mogli oglądać najefektowniejsze doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, które będą przeplatane prostymi eksperymentami, które przeprowadzić można również w domowych warunkach. W Exploseum nie zabraknie oczywiście dużych porcji eksplozji i płomieni. Zapraszamy już 30 kwietnia, w godz. 12.00 – 15.00, wstęp wolny.

Spotkanie wolontariuszy

Data wydarzenia: 20.04.2017

W czwartek 20 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy wolontariuszy na spotkanie w sprawie pomocy w organizacji Dnia Wolnej Sztuki, który będzie miał miejsce 22.04 od godz. 11.00 do 13.00. Spotkanie odbędzie się w Europesjkim Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4.

Wyświetlam: 41 - 48 / 389