Wyświetlam: 33 - 40 / 389

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką” : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką”

30.05.2017

Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła abstrakcyjne? Poznaj odpowiedzi na te pytania podczas kuratorskiego oprowadzania po wystawie "Zabawy ze sztuką", na które zapraszamy 8 czerwca o godz. 17:00.

Maluchy w muzeum – środa sensoryczna© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środa sensoryczna© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 21.06.2017 -

Zapraszamy wszystkie maluchy w wieku do 3 lat na środowe warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków, które poznają świat wszystkimi zmysłami. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 czerwca. Zapisy trwają.

Cykl „Piątki ze sztuką” : kliknij

Cykl „Piątki ze sztuką”

Data wydarzenia: 26.05.2017 -
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnego Egiptu” przyjrzymy się jednej z najstarszych cywilizacji, która zrodziła się w Dolinie Nilu  - starożytnemu Egiptowi.

Niedziela w muzeum - "Zabawy z optyką" : kliknij

Niedziela w muzeum - "Zabawy z optyką"

25.05.2017

4 czerwca zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty plastyczne „Zabawy z optyką” połączone z prezentacją wystawy „Zabawy ze sztuką”. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się  jak barwa, kontrast i światłocień wpływają na obraz świata, który postrzegamy naszymi oczyma. Samodzielnie wykonają krążek Newtona oraz stworzą ruchome obrazy. Obowiązują zapisy.

Zabawy z optyką - zapisz się na warsztaty : kliknij

Zabawy z optyką - zapisz się na warsztaty

22.05.2017

Zabawy ze światłem to wyjątkowo ciekawa przestrzeń do eksperymentowania dla dzieci. 25 maja zapraszamy na warsztaty "Zabawy z optyką" , podczas których dzieci przeniosą się w świat iluzji i złudzeń optycznych. Obowiązują zapisy.

Explo Niedziela "Exploseum na falach eteru" : kliknij

Explo Niedziela "Exploseum na falach eteru"

Data wydarzenia: 28.05.2017 -

Explo Niedziele to spotkania edukacyjne dla miłośników nauki i historii połączone z przygodą i świetną rozrywką.
Podczas spotkania 28 maja łączymy się z Europą i poznajemy niezwykłe systemy łączności! Wstęp wolny.

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Baca" : kliknij

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Baca"

Data wydarzenia: 20.05.2017

Zapraszamy na spotkanie połączone z prezentacją nowego nabytku muzealnego - obrazu Leona Wyczółkowskiego "Baca". Prezentacja oraz wydarzenia towarzyszące będą miały miejsce podczas Europejskiej Nocy Muzeów, 20 maja, od godziny 19:00 w Domu Leona Wyczółkowskiego.

Fotorelacja z Europejskiej Nocy Muzeów : kliknij

Fotorelacja z Europejskiej Nocy Muzeów

Data wydarzenia: 20.05.2017 - 21.05.2017

Wernisaże, warsztaty, gry terenowe, spotkania z artystami, pokazy animacji historycznej, koncerty oraz konkursy z nagrodami! 20 maja miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. Jak co roku w tę wyjątkową noc bydgoskie muzea zorganizowały szereg atrakcji. Zobacz relację z wydarzenia !

Wyświetlam: 33 - 40 / 389