Wyświetlam: 33 - 40 / 402

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki : kliknij

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

16.08.2017
Zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w kolejnej edycji Explo Niedzieli, czyli cyklicznej imprezie organizowanej w Exploseum – oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Zakończenie wakacji w Muzeum : kliknij

Zakończenie wakacji w Muzeum

11.08.2017

Zapraszamy na zakończenie wakacji w Muzeum. Już 31 sierpnia o godz. 16.00. Będzie można własnoręcznie wykonać nadruk na torbę oraz obejrzeć spektakl "Magiczne drzwi". Wstęp wolny.

Lipcowa Explo Niedziela : kliknij

Lipcowa Explo Niedziela

18.07.2017

Zapraszamy na wakacyjną Explo Niedzielę! Łączymy przygodę i świetną rozrywkę z fascynującym światem nauki i techniki. To wszystko w wyjątkowym miejscu, jakim jest dawna fabryka materiałów wybuchowych. Tym razem zwiedzimy strefę POL-Betrieb, gdzie produkowano proch.

Konferencja naukowa Historia w Muzeum - trwają zapisy : kliknij

Konferencja naukowa Historia w Muzeum - trwają zapisy

Data wydarzenia: 25.09.2017 - 27.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na czwartą już konferencję naukową z cyklu Muzeum - formy i środki prezentacji, podejmującą problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi. Tematem najbliższej konferencji, która będzie miała miejsce 25-27 września 2017 roku będzie Historia.

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego” : kliknij

Data wydarzenia: 01.07.2017 - 30.11.2017

Przed nami kolejna XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu będą ludzie. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2017 roku.

IV SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ : kliknij

IV SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

Data wydarzenia: 28.06.2017

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Panem Władysławem Ortylem oraz we współpracy z Podkarpacką Konferencją Muzeum i Samorząd Terytorialny przygotowują IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ poświęcone problematyce zarządzania dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym oraz roli dziedzictwa Centralnego Okręgu Przemysłowego – w związku z obchodzoną w roku bieżącym 80. rocznicą jego powstania. Forum odbędzie się 28 czerwca w Rzeszowie.

WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE - wernisaż 29 czerwca : kliknij

WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE - wernisaż 29 czerwca

Data wydarzenia: 29.06.2017 - 30.09.2017

Wacław Szpakowski to artysta zasługujący na trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej. To twórca rysunkowych Linii rytmicznych, tworzonych w latach 1900–1951, które w części powstały w Bydgoszczy, gdzie Szpakowski mieszkał w latach 1931–1934. Zapraszamy na wernisaż wystawy „WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE” - 29 czerwca, o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Wakacje w MOB : kliknij

Wakacje w MOB

Data wydarzenia: 03.07.2017 - 31.08.2017

Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów w muzeum. Nasi animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty.

Wyświetlam: 33 - 40 / 402