kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum
Drukuj

Wydarzenia


Wyświetlam: 33 - 40 / 417


Oprowadzanie po wystawie „Książka żywa” : kliknij

Oprowadzanie po wystawie „Książka żywa”

Data wydarzenia: 12.10.2017

Jaką formę w przyszłości będą miały książki? O tym i nie tylko porozmawiamy na oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Książka żywa". Na oprowadzanie zapraszają: kustosz Barbara Chojnacka oraz Kajetan Giziński. Spotkanie odbędzie się 12 października 2017 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny.
Niedziela w Muzeum : kliknij

Niedziela w Muzeum

Data wydarzenia: 01.10.2017

1 października zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Podczas warsztatów będziemy wspólnie tworzyć własną opowieść i bogato ją ilustrować wykorzystując różnorodne techniki. Dowiemy się jak pisać książkę, jak się tworzy grafikę, a także wykonamy ćwiczenia rozwijające wyobraźnię. Obiwiązują zapisy.
Otwarcie wystawy "Książka żywa" : kliknij

Otwarcie wystawy "Książka żywa"

Data wydarzenia: 28.09.2017

Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę będą miały książki w przyszłości? Jak artyści myślą o książce, która zawsze była wyzwaniem wyobraźni? Zapraszamy na nową wystawę „Książka żywa”. Wernisaż odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Zbiorach Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej. Wstęp wolny.
Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg" : kliknij

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

14.09.2017

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wystąpi grupa animacji historycznej.
Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 06.09.2017 - 20.09.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat wraz z rodzicami do udziału w warsztatach sensorycznych. Zajęcia odbędą się: 6 oraz 20 września 2017 roku, godz. 11.00 -13.00, obowiązują zapisy.
Explo Niedziela - Explo Gra vol.2 : kliknij

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

Data wydarzenia: 24.09.2017

Muzeum ponownie zmienia się w centrum gier. 24 września zapraszamy na kolejną edycję Explo Niedzieli pod hasłem Explo Gra! Czekają na Was klasyki na starych konsolach, gry planszowe i nagrody. Nie zabraknie również zwiedzania Exploseum.
Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie” : kliknij

Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”

07.09.2017

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki „Piątki ze sztuką”. Wykład, który odbędzie się 29 września będzie nosił tytuł „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”. Wstęp wolny.
„Gry z przestrzenią” Wykład Wojciecha Kielera : kliknij

„Gry z przestrzenią” Wykład Wojciecha Kielera

Data wydarzenia: 21.09.2017

Zapraszamy na wykład Wojciecha Kielera odbędzie się 21 września o godz. 18.00. Spotkanie poświęcone będzie rozmaitym metodom, dzięki którym twórcy różnych epok uzyskiwali w swych dziełach iluzję przestrzeni. Wstęp wolny.

Wyświetlam: 33 - 40 / 417

Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData