Wyświetlam: 33 - 40 / 339

Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości : kliknij

Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości

Data wydarzenia: 11.11.2016 -

Muzeum Okręgowe włącza się w obchody Obywatelskiego Święta Niepodległości organizując liczne atrakcje dla zwiedzających.  Tego dnia wstęp do Spichrzy nad Brdą będzie bezpłatny. W programie znalazły się również warsztaty plastyczne.

Niedziela w muzeum – Indiańskie pióropusze : kliknij

Niedziela w muzeum – Indiańskie pióropusze

Data wydarzenia: 06.11.2016 -

W ramach kolejnego spotkania z cyklu „Niedziela w Muzeum” 6 listopada zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne tworzenia indiańskich pióropuszy. Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej „Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”.

Nowe media. Przemiany w sztuce europejskiej i amerykańskiej II poł. XX wieku : kliknij

Nowe media. Przemiany w sztuce europejskiej i amerykańskiej II poł. XX wieku

Data wydarzenia: 28.10.2016 -

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Piątki ze sztuką". 28 października dr Mateusz Soliński opowie o nowych mediach oraz o przemianach w sztuce europejskiej i amerykańskiej II poł. XX wieku. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Od tradycji do nowoczesności : kliknij

Od tradycji do nowoczesności

Data wydarzenia: 17.11.2016

Zapraszamy na wykład dr Agnieszki Wysockiej pt. Od tradycji do nowoczesności. Od bazyliki św. Wincentego a Paulo do kościoła św. Antoniego w Bydgoszczy, który odbędzie się w czwartek, 17 listopada 2016 r., o godz. 17.00, w Spichrzach nad Bradą przy ul. Grodzkiej 7-11. Wstęp wolny.

Spotkanie z  kulturą Indian - Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej : kliknij

Spotkanie z kulturą Indian - Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej

Data wydarzenia: 15.10.2016 -

Z okazji Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, 15 października zapraszamy na spotkanie z  kulturą Indian i „korpusem odkrywców” północnych terytoriów Stanów Zjednoczonych na wystawie: „Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”. Uczestnicy warsztatów uzbrojeni w mapy i zadania wcielą się w rolę poszukiwaczy przygód.

Ostatnia w tym roku Explo Niedziela : kliknij

Ostatnia w tym roku Explo Niedziela

Data wydarzenia: 30.10.2016 -

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Explo Niedziela” będzie tematycznie związane z rzeczywistością wojenną podczas starcia Chin i Japonii w latach 1937-1945. 30 października zapraszamy m.in. na warsztaty origami oraz na zwiedzanie nowej wystawy czasowej.

Złoto czasów dynastii Wazów : kliknij

Złoto czasów dynastii Wazów

Data wydarzenia: 20.10.2016 -

"Złoto czasów dynastii Wazów" - zapraszamy na wykład dra Dutkowskiego w ramach spotkania otwartego Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, które odbędzie się w Europejskim Centrum Pieniądza, 20 października, o godzinie 17.00. Wstep wolny.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Droga ku nieznanemu...Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki” : kliknij

Data wydarzenia: 13.10.2016 -

13 października (czwartek) zapraszamy na prezentację najnowszej wystawy Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”, której dokona jej autor Adam Piekarski, członek Narodowego Muzeum Indian Amerykańskich w Waszyngtonie, Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian oraz Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnograficznego, podróżnik i autor wydawnictw o tematyce indianistycznej.

Wyświetlam: 33 - 40 / 339