Wyświetlam: 25 - 32 / 472

Dzień Dziecka w Muzeum : kliknij

Dzień Dziecka w Muzeum

Data wydarzenia: 03.06.2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia  Dziecka odbędziemy w podróż w czasie. Cofniemy się do dzieciństwa naszych prapradziadków, do czasów gdy kształtowała się nowa „Niepodległa”. Spotkanie w ramach „Niedzieli w Muzeum” odbędzie się 3 czerwca, w godz. 11.00-13.00.

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB : kliknij

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

Data wydarzenia: 23.05.2018 - 25.05.2018

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało specjalną ofertę z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy żądnych wiedzy i nowych doświadczeń do udziału w naszych wydarzeniach 23 oraz 25 maja.

Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku" : kliknij

Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku"

Data wydarzenia: 27.05.2018

W czasach PRL-u nie było Polaka, który nie jeździłby na wyścigówce, składaku czy motorowerze, wyprodukowanych w bydgoskim Romecie. Zapraszamy na wystawę, która przybliża historię największej, polskiej firmy rowerowej zlokalizowanej w Bydgoszczy. Zwiedzający mają szansę prześledzić rozwój myśli technicznej firmy, na przykładzie dwudziestu jednośladów które prezentujemy. Otwarcie w ramach Explo Niedzieli - 27 maja, godz. 12:30, wstęp wolny.

Europejska Noc Muzeów już 19 maja! : kliknij

Europejska Noc Muzeów już 19 maja!

16.05.2018

Wernisaż, warsztaty, pokazy grup inscenizacyjnych oraz konkursy z nagrodami! Już 19 maja będzie miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. Bydgoskie Muzea oraz Partnerzy, jak co roku, w tę wyjątkową noc zorganizowali szereg atrakcji. Czekają nagrody! Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza! : kliknij

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza!

Data wydarzenia: 17.05.2018 - 18.05.2018

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia. Jesteś ciekawy? Przyjdź na spotkanie i przekonaj się jak działamy: 17 maja, godz. 17.00, Centrum Edukacji Muzealnej.

Wernisaż wystawy z cyklu Dzieje Pieniądza : kliknij

Wernisaż wystawy z cyklu Dzieje Pieniądza

Data wydarzenia: 19.05.2018

19 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów otworzymy kolejną wystawę numizmatyczną z cyklu „Dzieje pieniądza”.
Tym razem przeniesiemy się do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Otwarcie o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Pieniądza.

Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne : kliknij

Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne

Data wydarzenia: 13.12.2018 - 14.12.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzymuzealnym Kolegium Numizmatycznym, które odbędzie się w Bydgoszczy 13 grudnia 2018 r. W związku z niedawnym odkryciem w bydgoskiej katedrze skarbu XVII-wiecznych dukatów, tematem przewodnim spotkania będą skarby monet.

Warsztaty z kulturą i sztuką : kliknij

Warsztaty z kulturą i sztuką

27.04.2018

Coroczną tradycją stało się uczestnictwo naszego Muzeum, w organizowanej przez Urząd Marszałkowski  Wojewódzka Kujawsko-Pomorskiego  „Majówce z kulturą i sztuką” . Jej celem jest umożliwienie korzystania z oferty kulturalnej osobom z niepełnosprawnością.  Zapraszamy do zapoznania się z warsztatami, które proponujemy w dniach 8-11 maja.

Wyświetlam: 25 - 32 / 472