Wyświetlam: 25 - 32 / 339

"Wielcy twórcy europejskiego i amerykańskiego kina” - wykład część 2 : kliknij

"Wielcy twórcy europejskiego i amerykańskiego kina” - wykład część 2

Data wydarzenia: 09.12.2016 -

9 grudnia zapraszamy na drugą odsłonę spotkania poświęconego historii kina europejskiego i amerykańskiego II połowy XX wieku. Podczas wykładu zostanie przybliżona twórczość najwybitniejszych reżyserów filmowych, takich jak m.in.: Alfred Hitchcock, Ingmar Bergman, Federico Fellini, Luis Buñuel, Pier Paolo Pasolini, Michelangelo Antonioni, Eric Rohmer, Werner Herzog, Robert Altman, David Lynch oraz na gruncie polskim: Wojciech Has i Roman Polański.

Niedziela w muzeum- Mikołajki w Muzeum : kliknij

Niedziela w muzeum- Mikołajki w Muzeum

Data wydarzenia: 04.12.2016 -

W ramach grudniowych warsztatów z cyklu Niedziela w Muzeum w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, 4 grudnia zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na wspólne warsztaty tworzenia kolorowych ozdób choinkowych oraz na spektakl świąteczny.

Kuratorskie oprowadzanie ODWOŁANE

Data wydarzenia: 23.11.2016 -

Z przykrością informujemy, że kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Teatr życia. Wystawa prac graficznych Zhanga Minjie – laureata MTG Kraków 2015", które planowane było na 24 listopada 2016 roku, o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej, z przyczyn technicznych zostało odwołane. Za trudności przepraszamy. O nowym terminie będziemy Państwa informować.

Środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 23.11.2016 -

Zapraszamy wszystkie maluchy w wieku do 3 lat na środowe warsztaty sensoryczne. Zajęcia służą wszechstronnej stymulacji rozwoju dzieci. Na listopadowe zajęcia zapraszamy 23 listopada. Obowiązują zapisy. Z przyczyn technicznych grudniowe zajęcia z cyklu "Środy sensoryczne dla najmłodszych" zostaną przeniesione na styczeń. Szczegóły już wkrótce.

Gra miejska z użyciem aplikacji "Czas na Bydgoszcz" : kliknij

Gra miejska z użyciem aplikacji "Czas na Bydgoszcz"

Data wydarzenia: 19.11.2016 -

Zapraszamy do udziału w kolejnej grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tym razem przeniesiemy się do 1918 roku, a bohaterką zabawy będzie Stefania Tuchołkowa – bydgoska publicystka, literatka, działaczka społeczna.

Cykl „Piątki ze sztuką” - wykład o przemianach społecznych w kinie europejskim i amerykańskim w drugiej poł. XX w. : kliknij

Data wydarzenia: 25.11.2016 -
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład dra Mateusza Solińskiego z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania zostanie przypomniana twórczość największych reżyserów filmowych II poł. XX wieku. Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 15:00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej, wstep wolny.

Czas na Bydgoszcz - gra miejska 11 listopada : kliknij

Czas na Bydgoszcz - gra miejska 11 listopada

Data wydarzenia: 11.11.2016 -

Muzeum Okręgowe włącza się w obchody Obywatelskiego Święta Niepodległości organizując liczne atrakcje dla zwiedzających.  Tego dnia odbędzie się premiera aplikacji mobilnej "Czas na Bydgoszcz" oraz gra miejska. Trwają zapisy.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 09.11.2016 -

Zapraszamy wszystkie maluchy w wieku do 3 lat na środowe warsztaty sensoryczne. Zajęcia służą wszechstronnej stymulacji rozwoju dzieci. Na listopadowe zajęcia zapraszamy 9 oraz 23 listopada. Obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 25 - 32 / 339