Wyświetlam: 17 - 24 / 389

Niedziela w Muzeum - „Rzeczne życie” : kliknij

Niedziela w Muzeum - „Rzeczne życie”

Data wydarzenia: 03.09.2017

Zapraszamy na rodzinne spotkanie na wystawie „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”.  Podczas warsztatów będziemy rozwijać swoją kreatywność i tworzyć niepowtarzalne rybki i stwory zamieszkujące wodne głębiny. Obowiązują zapisy.

Zajęcia metodyczne dla nauczycieli

21.08.2017

Jak co semestr, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia  Nauczycieli, zapraszamy  na  spotkanie prezentujące ofertę edukacyjną Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 roku, w godz. 16.30-18.00, obowiązują zapisy.

Poznaj twórczość Wacława Szpakowskiego! : kliknij

Poznaj twórczość Wacława Szpakowskiego!

Data wydarzenia: 24.08.2017

Serdecznie zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie "Wacław Szpakowski (1883-1973). Linie rytmiczne" w wykonaniu kuratora ekspozycji Elżbiety Łubowicz, które odbędzie się 24 sierpnia 2017 r., o godz. 17.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej.

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki : kliknij

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

16.08.2017
Zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w kolejnej edycji Explo Niedzieli, czyli cyklicznej imprezie organizowanej w Exploseum – oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Zakończenie wakacji w Muzeum : kliknij

Zakończenie wakacji w Muzeum

11.08.2017

Zapraszamy na zakończenie wakacji w Muzeum. Już 31 sierpnia o godz. 16.00. Będzie można własnoręcznie wykonać nadruk na torbę oraz obejrzeć spektakl "Magiczne drzwi". Wstęp wolny.

Lipcowa Explo Niedziela : kliknij

Lipcowa Explo Niedziela

18.07.2017

Zapraszamy na wakacyjną Explo Niedzielę! Łączymy przygodę i świetną rozrywkę z fascynującym światem nauki i techniki. To wszystko w wyjątkowym miejscu, jakim jest dawna fabryka materiałów wybuchowych. Tym razem zwiedzimy strefę POL-Betrieb, gdzie produkowano proch.

Konferencja naukowa Historia w Muzeum - trwają zapisy : kliknij

Konferencja naukowa Historia w Muzeum - trwają zapisy

Data wydarzenia: 25.09.2017 - 27.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na czwartą już konferencję naukową z cyklu Muzeum - formy i środki prezentacji, podejmującą problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi. Tematem najbliższej konferencji, która będzie miała miejsce 25-27 września 2017 roku będzie Historia.

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego” : kliknij

Data wydarzenia: 01.07.2017 - 30.11.2017

Przed nami kolejna XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu będą ludzie. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2017 roku.

Wyświetlam: 17 - 24 / 389