Wyświetlam: 17 - 24 / 462

Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku" : kliknij

Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku"

Data wydarzenia: 27.05.2018

W czasach PRL-u nie było Polaka, który nie jeździłby na wyścigówce, składaku czy motorowerze, wyprodukowanych w bydgoskim Romecie. Zapraszamy na wystawę, która przybliża historię największej, polskiej firmy rowerowej zlokalizowanej w Bydgoszczy. Zwiedzający mają szansę prześledzić rozwój myśli technicznej firmy, na przykładzie dwudziestu jednośladów które prezentujemy. Otwarcie w ramach Explo Niedzieli - 27 maja, godz. 12:30, wstęp wolny.

Europejska Noc Muzeów już 19 maja! : kliknij

Europejska Noc Muzeów już 19 maja!

16.05.2018

Wernisaż, warsztaty, pokazy grup inscenizacyjnych oraz konkursy z nagrodami! Już 19 maja będzie miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. Bydgoskie Muzea oraz Partnerzy, jak co roku, w tę wyjątkową noc zorganizowali szereg atrakcji. Czekają nagrody! Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza! : kliknij

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza!

Data wydarzenia: 17.05.2018 - 18.05.2018

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia. Jesteś ciekawy? Przyjdź na spotkanie i przekonaj się jak działamy: 17 maja, godz. 17.00, Centrum Edukacji Muzealnej.

Wernisaż wystawy z cyklu Dzieje Pieniądza : kliknij

Wernisaż wystawy z cyklu Dzieje Pieniądza

Data wydarzenia: 19.05.2018

19 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów otworzymy kolejną wystawę numizmatyczną z cyklu „Dzieje pieniądza”.
Tym razem przeniesiemy się do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Otwarcie o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Pieniądza.

Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne : kliknij

Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne

Data wydarzenia: 13.12.2018 - 14.12.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzymuzealnym Kolegium Numizmatycznym, które odbędzie się w Bydgoszczy 13 grudnia 2018 r. W związku z niedawnym odkryciem w bydgoskiej katedrze skarbu XVII-wiecznych dukatów, tematem przewodnim spotkania będą skarby monet.

Warsztaty z kulturą i sztuką : kliknij

Warsztaty z kulturą i sztuką

27.04.2018

Coroczną tradycją stało się uczestnictwo naszego Muzeum, w organizowanej przez Urząd Marszałkowski  Wojewódzka Kujawsko-Pomorskiego  „Majówce z kulturą i sztuką” . Jej celem jest umożliwienie korzystania z oferty kulturalnej osobom z niepełnosprawnością.  Zapraszamy do zapoznania się z warsztatami, które proponujemy w dniach 8-11 maja.

Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum : kliknij

Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum

Data wydarzenia: 01.05.2018

Realizowany od kilku lat cykl Explo wydarzeń pod nazwą „Explo Niedziele” zaczynamy w tym sezonie wyjątkowo: 1 maja (wtorek), z okazji święta kultury industrialnej. W majówkę, na terenie Exploseum, odbędzie się wydarzenie - European dance event “Work-it-out". Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Monotypia a grafika - otwarty panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych grafików i publiczności : kliknij

Data wydarzenia: 05.05.2018 - 11.05.2018

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie "Jerzy Tchórzewski. Monotypia, grafika, rysunek", tym razem będzie to panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych grafików i publiczności w temacie Monotypia a grafika - 26 kwietnia, godz. 14.00, Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, wstęp wolny.

Wyświetlam: 17 - 24 / 462