Wyświetlam: 17 - 24 / 472

Sesja naukowa "Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej"

Data wydarzenia: 18.10.2018 - 19.10.2018

Podczas trwania ekspozycji zostanie zorganizowana sesja naukowa (18-19 października 2018) poświęcona historii i współczesności tytułowych zagadnień, rozszerzona o kontekst międzynarodowy, której celem będzie wzbogacenie problematyki zobrazowanej na wystawie.

Wakacyjna Strefa Wolnego Czasu

25.06.2018

Od 3 lipca zapraszamy do muzealnej „Strefy wolnego czasu” przy budynku Europejskiego Centrum Pieniądza od strony Wyspy Młyńskiej.Siadając na leżaku, przy wodnej kaskadzie, będzie można zapoznać się z muzealnymi wydawnictwami dla dzieci i dorosłych, zagrać w gry planszowe, a przede wszystkim miło spędzić czas w plenerze. W Strefie na dzieci będzie czekał animator.

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka - wernisaż wystawy : kliknij

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka - wernisaż wystawy

Data wydarzenia: 23.06.2018 - 04.07.2018

Wojciech Fibak to nie tylko utytułowany sportowiec, ale i znany kolekcjoner sztuki.Stworzona przez niego kolekcja, dzięki wyjątkowemu znawstwu i ogromnej pasji właściciela, stała się wzorem polskiego kolekcjonerstwa prywatnego. Spotkanie z Wojciechem Fibakiem będzie możliwe podczas wernisażu: 23 czerwca 2018 r., o godz. 16.00 podczas Steru na Bydgoszcz, w trakcie Bydgoskiej Nocy Muzealnej. Wstęp wolny.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

19.06.2018

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły. Zajęcia odbędą się 13 i 27 czerwca 2018 roku, w godz. 11.00 - 13.00, obowiązują zapisy.

Porozmawiajmy o sztuce - Sztuka baroku : kliknij

Porozmawiajmy o sztuce - Sztuka baroku

Data wydarzenia: 21.06.2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o sztuce". Wykład dra Mateusz Solińskiego pt. „Sztuka baroku” odbędzie się 21 czerwca 2018 roku, o godz. 17.00.

Explo Niedziela : kliknij

Explo Niedziela

Data wydarzenia: 24.06.2018

Exploseum zmienia się w centrum gier! Zapraszamy na czerwcowe, rodzinne spotkanie z cyklu "Explo Niedziela" już 24 czerwca.

Bydgoska Noc Muzealna : kliknij

Bydgoska Noc Muzealna

Data wydarzenia: 23.06.2018

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz 23 czerwca zapraszamy na Bydgoską Noc Muzealną. W programie wiele atrakcji dla całej rodziny m.in. zabawy z piaskiem kinetycznym, warsztaty rodzinne z użyciem klocków LEGO, gry terenowe oraz  uroczyste otwarcie wystawy: SZTUKA WSPÓŁCZESNA Z KOLEKCJI WOJCIECHA FIBAKA, gdzie gościem specjalnym będzie sam kolekcjoner.

VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania” : kliknij

Data wydarzenia: 14.06.2018 - 15.06.2018

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania”. Spotkanie odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do rejestracji.

Wyświetlam: 17 - 24 / 472