Wyświetlam: 17 - 24 / 358

Dzień Wolnej Sztuki : kliknij

Dzień Wolnej Sztuki

Data wydarzenia: 22.04.2017

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty. Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Galerii Sztuki Nowoczesnej, w godz. 12.00 – 14.00, wstęp wolny przez cały dzień.

Warsztaty sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Warsztaty sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 26.04.2017

Zapraszamy na kolejne warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków poprzez zabawę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Wystawa Francisca Goi : kliknij

Wystawa Francisca Goi

10.04.2017

Między rozumem a szaleństwem - to tytuł wystawy prac sławnego hiszpańskiego malarza, grafika i rysownika, Francisco Goi, na którą zapraszamy do Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8. Prace można oglądać do 11 czerwca 2017 r.

„Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii” - zapraszamy na wykład : kliknij

„Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii” - zapraszamy na wykład

Data wydarzenia: 21.04.2017

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii” przyjrzymy się cywilizacjom rozwijającym się w dorzeczu rzek Eufratu i Tygrysu, poczynając od państwa Sumerów, poprzez królestwo Babilonii, aż do czasów Imperium Asyryjskiego. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 21 kwietnia 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Urodziny mistrza Leona. 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego : kliknij

Urodziny mistrza Leona. 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego

Data wydarzenia: 23.04.2017

20 i 23 kwietnia zapraszamy do  świętowania 165. urodzin Leona Wyczółkowskiego, patrona Muzeum Okręgowego. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. plener malarski prowadzony pod nadzorem uczniów bydgoskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz warsztaty plastyczne dla rodzin. Również dzieci będą mogły tego dnia liczyć na liczne niespodzianki.

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką" : kliknij

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką"

Data wydarzenia: 31.03.2017 -

31 marca zapraszamy wykład dra Mateusza Solińskiegona pt. „Sztuka przerywa milczenie. Twórczość artystyczna w pradziejach”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Piątki ze sztuką". Wstęp wolny.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 12.04.2017 -

Zapraszamy na kolejne warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków poprzez zabawę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Niedziela w muzeum - wielkanocne wariacje : kliknij

Niedziela w muzeum - wielkanocne wariacje

Data wydarzenia: 02.04.2017

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do spędzenia twórczej Niedzieli w Muzeum. Wielkanocne wariacje to kreatywne warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają wiele ciekawostek na temat tradycji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Ponadto w ramach spotkania każdy uczestnik, za pomocą tradycyjnych technik wykona własną ozdobę świąteczną. Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia, w godz. 11.00 – 13.00. Trwają zapisy.

Wyświetlam: 17 - 24 / 358