Wyświetlam: 9 - 16 / 389

Weekend za pół ceny! : kliknij

Weekend za pół ceny!

11.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz trzeci w akcję Bydgoszcz za pół ceny! W dniach 6 - 8 października 2017 zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum.

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2 : kliknij

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

Data wydarzenia: 24.09.2017

Muzeum ponownie zmienia się w centrum gier. 24 września zapraszamy na kolejną edycję Explo Niedzieli pod hasłem Explo Gra! Czekają na Was klasyki na starych konsolach, gry planszowe i nagrody. Nie zabraknie również zwiedzania Exploseum.

Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie” : kliknij

Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”

07.09.2017

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki „Piątki ze sztuką”. Wykład, który odbędzie się 29 września będzie nosił tytuł „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”. Wstęp wolny.

„Gry z przestrzenią” Wykład Wojciecha Kielera : kliknij

„Gry z przestrzenią” Wykład Wojciecha Kielera

Data wydarzenia: 21.09.2017

Zapraszamy na wykład Wojciecha Kielera odbędzie się 21 września o godz. 18.00. Spotkanie poświęcone będzie rozmaitym metodom, dzięki którym twórcy różnych epok uzyskiwali w swych dziełach iluzję przestrzeni. Wstęp wolny.

"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych : kliknij

"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych

05.09.2017

Kolejna, 12. edycja warsztatów edukacji muzealnej z cyklu „Pastwisko wyobraźni” poświęcona będzie percepcji sztuk plastycznych i roli sztuki w naszym codziennym doświadczeniu.  Podczas spotkania zostanie zaprezentowana interaktywna wystawa „Zabawy ze sztuką” oraz przykładowe warsztaty realizowane w oparciu o ekspozycję. „Pastwisko”, będzie również okazją do wymiany doświadczeń w obszarze edukacji muzealnej. Zapraszamy 11 września do Spichrzy nad Brdą.

TehoFest - Święto Szlaku TeH2O w MOB : kliknij

TehoFest - Święto Szlaku TeH2O w MOB

05.09.2017

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy to wydarzenie kierowane do bydgoszczan szczególnie zainteresowanych przemysłową historią miasta oraz miłośników industrialu z innych części kraju. 16 września to okazja by zwiedzić obiekty znajdujące się na Szlaku w niecodziennej atmosferze. Zachęcamy do poznania programu.

V SPOTKANIE  FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ : kliknij

V SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

Data wydarzenia: 11.09.2017

Kolejne spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone zostanie problematyce zarządczej, planistycznej i urbanistycznej rozwoju miasta w kontekście dziedzictwa sztuki inżynieryjnej oraz dyskusji o potencjale miastotwórczym tego typu dziedzictwa. Inspiracją do spotkania są zagadnienia poruszane na wystawie „Elektrownia Garbary. Dokument potencjalny” prezentowanej w Bramie Poznania. Spotkanie odbędzie się 11 września br. w Bramie Poznania.

Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa

Data wydarzenia: 07.09.2017

Zapraszamy na zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin na  wystawie „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”. Zajęcia odbędą się 7 września 2017 roku, w 16.30-18.00.

Wyświetlam: 9 - 16 / 389