kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum
Drukuj

Wydarzenia


Wyświetlam: 9 - 16 / 368


Wystawa Francisca Goi - Finisaż : kliknij

Wystawa Francisca Goi - Finisaż

01.06.2017

Między rozumem a szaleństwem - to tytuł wystawy prac sławnego hiszpańskiego malarza, grafika i rysownika, Francisco Goi, na którą zapraszamy do Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8. Prace można oglądać do 11 czerwca 2017 r. Zapraszamy na finisaż z dodatkowymi atrakcjami.
Otwarcie wystawy i Dzień Dziecka w MOB : kliknij

Otwarcie wystawy i Dzień Dziecka w MOB

Data wydarzenia: 01.06.2017

Zapraszamy na wystawę czasową „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”, która stanowi część projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Wystawa zaprezentuje funkcje rzek Brdy i Wisły oraz ich wpływ na rozwój Bydgoszczy, a także jej mieszkańców, od końca XIX w. do współczesności. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 czerwca 2017 roku, o godz. 13.00, wstęp wolny. W ramach otwarcia dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka.
Cykl „Piątki ze sztuką” - temat „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji” : kliknij

Cykl „Piątki ze sztuką” - temat „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji”

30.05.2017

30 czerwca zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji” przyjrzymy się jednemu z filarów europejskiej kultury i sztuki, cywilizacji starożytnej Grecji. W ramach wykładu zostaną zaprezentowane przeobrażenia jakie dokonały się na Półwyspie Bałkańskim i wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, od czasów kultury minojskiej do podbojów rzymskich.
Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką” : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką”

30.05.2017

Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła abstrakcyjne? Poznaj odpowiedzi na te pytania podczas kuratorskiego oprowadzania po wystawie "Zabawy ze sztuką", na które zapraszamy 8 czerwca o godz. 17:00.
Maluchy w muzeum – środa sensoryczna© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środa sensoryczna© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 21.06.2017 -

Zapraszamy wszystkie maluchy w wieku do 3 lat na środowe warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków, które poznają świat wszystkimi zmysłami. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 czerwca. Zapisy trwają.
Cykl „Piątki ze sztuką” : kliknij

Cykl „Piątki ze sztuką”

Data wydarzenia: 26.05.2017 -
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnego Egiptu” przyjrzymy się jednej z najstarszych cywilizacji, która zrodziła się w Dolinie Nilu  - starożytnemu Egiptowi.Niedziela w muzeum - "Zabawy z optyką" : kliknij

Niedziela w muzeum - "Zabawy z optyką"

25.05.2017

4 czerwca zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty plastyczne „Zabawy z optyką” połączone z prezentacją wystawy „Zabawy ze sztuką”. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się  jak barwa, kontrast i światłocień wpływają na obraz świata, który postrzegamy naszymi oczyma. Samodzielnie wykonają krążek Newtona oraz stworzą ruchome obrazy. Obowiązują zapisy.
Zabawy z optyką - zapisz się na warsztaty : kliknij

Zabawy z optyką - zapisz się na warsztaty

22.05.2017

Zabawy ze światłem to wyjątkowo ciekawa przestrzeń do eksperymentowania dla dzieci. 25 maja zapraszamy na warsztaty "Zabawy z optyką" , podczas których dzieci przeniosą się w świat iluzji i złudzeń optycznych. Obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 9 - 16 / 368

Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData