Wyświetlam: 1 - 8 / 402

Niedziela w Muzeum – Mikołajki

Data wydarzenia: 03.12.2017
3 grudnia zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Na mikołajkowym spotkaniu będziemy wykonywać ozdoby świąteczne.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Mistrzowie"

Data wydarzenia: 23.11.2017

Od 11 listopada zapraszamy do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Wystawa pt. "Mistrzowie" ukazuje najbardziej reprezentacyjne dzieła bydgoskiego muzeum, autorstwa twórców, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od końca XVIII do początku XX wieku. Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się 23 listopada 2017 roku, godz. 17.00, wstęp wolny.

Cywilizacja i kultura Islamu - wykład : kliknij

Cywilizacja i kultura Islamu - wykład

Data wydarzenia: 24.11.2017

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Podczas najbliższego spotkania przyjrzymy się sztuce Islamu w pierwszych wiekach jej istnienia. Przeobrażenia jakie dokonywały się w kulturze arabskiej od epoki rodu Umajjadów, aż po dynastię Safawidów, zostaną ukazane w szerszym kontekście przemian społeczno-politycznych. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 24 listopada 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Nowa wystawa w Zbiorach Archeologicznych: „DOMASŁAW – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)” : kliknij

Data wydarzenia: 30.11.2017 - 28.02.2018

Przeprowadzone w okresie od lipca 2006 do września 2008 roku przez Zespół Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział we Wrocławiu badania w Domasławiu na Śląsku, przyniosły wyniki, które okazały się rewelacyjne w zakresie poznania kilku wycinków pradziejów. Zapraszamy na wernisaż wystawy ukazującej efekty odkryć, który odbędzie się 30 listopada 2017 roku, o godz. 13.00,  wstęp wolny.

Obywatelskie Obchody Święta  Niepodległości : kliknij

Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości

27.10.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy włącza się w Obywatelskie Obchody Święta  Niepodległości w Bydgoszczy. 11 listopada zapraszamy zatem do Spichrzy nad Brdą. Tam, między innymi, oprowadzać nas będzie po wystawie sam Józef Piłsudski, stworzymy własnoręcznie okolicznościowe kotyliony i dowiemy się nieco więcej na temat smakołyków polskiego wodza.

„Dziecięce Graffiti” - zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa : kliknij

„Dziecięce Graffiti” - zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa

25.10.2017

Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa odbędą się 9 listopada 2017 roku, obowiązują zapisy. Na najbliższych zajęciach  poznamy obraz „Lirnik” z 1901 r. , który zakupiony został  dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Porozmawiamy o tym czym są podania i legendy. Jakie mają znaczenie dla nas i jakie miały dla naszych przodków.   Spróbujemy również sami stworzyć opowiadania i połączyć je z grą na samodzielnie wykonanych instrumentach.

Niedziela w Muzeum „Pradziadkowe opowieści” : kliknij

Niedziela w Muzeum „Pradziadkowe opowieści”

Data wydarzenia: 05.11.2017

5 listopada zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum” w Domu Leona Wyczółkowskiego.  Pretekstem do zajęć będzie obraz „Lirnik” z 1901 r. – najnowszy zakup Muzeum zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kontekście historii powstania dzieła, poznamy najstarsze podania i legendy związane z powstaniem naszego państwa. W części warsztatowej uczestnicy zajęć wykonają kolorowe „liry”. Obowiązują zapisy.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

22.10.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak. Podczas zajęć stworzymy pierwsze prace plastyczne. Zajęcia odbędą się 18 października. Obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 402