kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum
Drukuj

Wydarzenia


Wyświetlam: 1 - 8 / 339


Urodziny mistrza Leona. 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego : kliknij

Urodziny mistrza Leona. 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego

Data wydarzenia: 23.04.2017

23 kwietnia zapraszamy do  świętowania 165. urodzin Leona Wyczółkowskiego, patrona Muzeum Okręgowego. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. plener malarski prowadzony pod nadzorem uczniów bydgoskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz warsztaty plastyczne dla rodzin. Również dzieci będą mogły tego dnia liczyć na liczne niespodzianki.
Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką" : kliknij

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką"

Data wydarzenia: 31.03.2017 -

31 marca zapraszamy wykład dra Mateusza Solińskiegona pt. „Sztuka przerywa milczenie. Twórczość artystyczna w pradziejach”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Piątki ze sztuką". Wstęp wolny.
Dzień Wolnej Sztuki : kliknij

Dzień Wolnej Sztuki

Data wydarzenia: 22.04.2017

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty. Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Galerii Sztuki Nowoczesnej, w godz. 12.00 – 14.00, wstęp wolny przez cały dzień.
Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 12.04.2017 -

Zapraszamy na kolejne warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków poprzez zabawę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.
Niedziela w muzeum - wielkanocne wariacje : kliknij

Niedziela w muzeum - wielkanocne wariacje

Data wydarzenia: 02.04.2017

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do spędzenia twórczej Niedzieli w Muzeum. Wielkanocne wariacje to kreatywne warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają wiele ciekawostek na temat tradycji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Ponadto w ramach spotkania każdy uczestnik, za pomocą tradycyjnych technik wykona własną ozdobę świąteczną. Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia, w godz. 11.00 – 13.00. Trwają zapisy.
Spotkanie z autorem książki fotograficznej : kliknij

Spotkanie z autorem książki fotograficznej

Data wydarzenia: 30.03.2017 -

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na premierę fotograficznej książki "Flow" Tymona Markowskiego. Spotkanie autorskie odbędzie się 30 marca (czwartek) o godz. 17.00 w budynku Galerii Sztuki Nowoczesnej. W sklepiku MOB będzie możliwość zakupienia książki. Wstęp wolny.
Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Oldtimery – motocykle XX wieku” : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Oldtimery – motocykle XX wieku”

Data wydarzenia: 16.03.2017 -

16 marca o godz. 17.00 zapraszamy do Exploseum na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Oldtimery – motocykle XX wieku”.
Weekend za pół ceny : kliknij

Weekend za pół ceny

02.03.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz drugi w akcję Weekend za pół ceny! W dniach 31 marca - 2 kwietnia zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum.
Wyświetlam: 1 - 8 / 339

Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData