Wyświetlam: 1 - 8 / 344

Spotkanie wolontariuszy

Data wydarzenia: 20.04.2017

W czwartek 20 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy wolontariuszy na spotkanie w sprawie pomocy w organizacji Dnia Wolnej Sztuki, który będzie miał miejsce 22.04 od godz. 11.00 do 13.00. Spotkanie odbędzie się w Europesjkim Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4.

Dzień Wolnej Sztuki : kliknij

Dzień Wolnej Sztuki

Data wydarzenia: 22.04.2017

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty. Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Galerii Sztuki Nowoczesnej, w godz. 12.00 – 14.00, wstęp wolny przez cały dzień.

Warsztaty sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Warsztaty sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 26.04.2017

Zapraszamy na kolejne warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków poprzez zabawę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Francisco Goya - otwarcie wystawy : kliknij

Francisco Goya - otwarcie wystawy

10.04.2017

Między rozumem a szaleństwem - to tytuł wystawy prac sławnego hiszpańskiego malarza, grafika i rysownika, Francisco Goi, na którą zapraszamy już 20 kwietnia do Galerii Sztuki Nowoczesnej. Wernisaż rozpoczniemy o godz. 18.00. Otwarcie  poprzedzi happening – Malujemy „czarne obrazy” -  na który zapraszamy w środę 19 kwietnia o godz. 12.00.  Plener malarski odbędzie się na Wyspie Młyńskiej przed Galerią Sztuki Nowoczesnej. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel : kliknij

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel

Data wydarzenia: 30.04.2017

Pierwsze w sezonie spotkanie z cyklu Explo Niedziel rozpoczniemy wybuchowo z Pracownią Profesora Ciekawskiego. Zwiedzający będą mogli oglądać najefektowniejsze doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, które będą przeplatane prostymi eksperymentami, które przeprowadzić można również w domowych warunkach. W Exploseum nie zabraknie oczywiście dużych porcji eksplozji i płomieni. Zapraszamy już 30 kwietnia, w godz. 12.00 – 15.00, wstęp wolny.

„Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii” - zapraszamy na wykład : kliknij

„Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii” - zapraszamy na wykład

Data wydarzenia: 21.04.2017

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnej Mezopotamii” przyjrzymy się cywilizacjom rozwijającym się w dorzeczu rzek Eufratu i Tygrysu, poczynając od państwa Sumerów, poprzez królestwo Babilonii, aż do czasów Imperium Asyryjskiego. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 21 kwietnia 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Urodziny mistrza Leona. 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego : kliknij

Urodziny mistrza Leona. 165 rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego

Data wydarzenia: 23.04.2017

20 i 23 kwietnia zapraszamy do  świętowania 165. urodzin Leona Wyczółkowskiego, patrona Muzeum Okręgowego. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. plener malarski prowadzony pod nadzorem uczniów bydgoskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz warsztaty plastyczne dla rodzin. Również dzieci będą mogły tego dnia liczyć na liczne niespodzianki.

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką" : kliknij

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką"

Data wydarzenia: 31.03.2017 -

31 marca zapraszamy wykład dra Mateusza Solińskiegona pt. „Sztuka przerywa milczenie. Twórczość artystyczna w pradziejach”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Piątki ze sztuką". Wstęp wolny.

Wyświetlam: 1 - 8 / 344