Wyświetlam: 1 - 8 / 356

Otwarcie wystawy: Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły : kliknij

Otwarcie wystawy: Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły

Data wydarzenia: 01.06.2017

Zapraszamy na wystawę czasową „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”, która stanowi część projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Wystawa zaprezentuje funkcje rzek Brdy i Wisły oraz ich wpływ na rozwój Bydgoszczy, a także jej mieszkańców, od końca XIX w. do współczesności. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 czerwca 2017 roku, o godz. 13.00, wstęp wolny. W ramach otwarcia dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Zabawy z optyką - zapisz się na warsztaty : kliknij

Zabawy z optyką - zapisz się na warsztaty

22.05.2017

Zabawy ze światłem to wyjątkowo ciekawa przestrzeń do eksperymentowania dla dzieci. 25 maja zapraszamy na warsztaty "Zabawy z optyką" , podczas których dzieci przeniosą się w świat iluzji i złudzeń optycznych. Obowiązują zapisy.

Explo Niedziela "Exploseum na falach eteru" : kliknij

Explo Niedziela "Exploseum na falach eteru"

Data wydarzenia: 28.05.2017 -

Explo Niedziele to spotkania edukacyjne dla miłośników nauki i historii połączone z przygodą i świetną rozrywką.
Podczas spotkania 28 maja łączymy się z Europą i poznajemy niezwykłe systemy łączności! Wstęp wolny.

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Baca" : kliknij

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Baca"

Data wydarzenia: 20.05.2017

Zapraszamy na spotkanie połączone z prezentacją nowego nabytku muzealnego - obrazu Leona Wyczółkowskiego "Baca". Prezentacja oraz wydarzenia towarzyszące będą miały miejsce podczas Europejskiej Nocy Muzeów, 20 maja, od godziny 19:00 w Domu Leona Wyczółkowskiego.

Fotorelacja z Europejskiej Nocy Muzeów : kliknij

Fotorelacja z Europejskiej Nocy Muzeów

Data wydarzenia: 20.05.2017 - 21.05.2017

Wernisaże, warsztaty, gry terenowe, spotkania z artystami, pokazy animacji historycznej, koncerty oraz konkursy z nagrodami! 20 maja miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. Jak co roku w tę wyjątkową noc bydgoskie muzea zorganizowały szereg atrakcji. Zobacz relację z wydarzenia !

Konferencja naukowa Historia w Muzeum - trwają zapisy : kliknij

Konferencja naukowa Historia w Muzeum - trwają zapisy

Data wydarzenia: 25.09.2017 - 27.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na czwartą już konferencję naukową z cyklu Muzeum - formy i środki prezentacji, podejmującą problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi. Tematem najbliższej konferencji, która będzie miała miejsce 25-27 września 2017 roku będzie Historia.

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB : kliknij

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

Data wydarzenia: 24.05.2017 - 27.05.2017

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało specjalną ofertę z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy żądnych wiedzy i nowych doświadczeń do udziału w naszych wydarzeniach.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich : kliknij

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Data wydarzenia: 18.05.2017 - 20.05.2017

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na Europejską Noc Muzeów na Wyspie Młyńskiej (20 maja) oraz do udziału w Dniu Otwartym w Exploseum (18 maja).

Wyświetlam: 1 - 8 / 356