Wyświetlam: 1 - 8 / 407

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie archeologicznej : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie archeologicznej

04.12.2017

Przeprowadzone w okresie od lipca 2006 do września 2008 roku przez Zespół Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział we Wrocławiu badania w Domasławiu na Śląsku, przyniosły wyniki, które okazały się rewelacyjne w zakresie poznania kilku wycinków pradziejów. Zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie ukazującej efekty odkryć, które odbędzie się 7 grudnia 2017 roku, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką” : kliknij

Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką”

Data wydarzenia: 15.12.2017

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na wykład, który będzie stanowił podsumowanie dwuletniego cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Tematem będzie:„Współczesność wobec tradycji i piękna. Kilka refleksji nad kondycją sztuki końca XIX i początku XX wieku”. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 15 grudnia 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Dziedzictwo utracone. Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie. : kliknij

Data wydarzenia: 14.11.2017 - 14.12.2017

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt realizowany przez Annę Kaszubowską z Muzeum Okręgowego, która 14 grudnia br. wygłosi autorską prelekcję wprowadzającą  w tematykę dziedzictwa utraconego, połączoną z multimedialną prezentacją wyników badań.

Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa : kliknij

Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa

Data wydarzenia: 14.12.2017

Zapraszamy na warsztaty świąteczne w ramach projektu „Dziecięce Graffiti”. Na zajęciach opowiemy o dawnych zwyczajach, wierzeniach, przyprawach i potrawach świątecznych. W części warsztatowej samodzielnie zaprojektujemy i wykonamy zdobione bombki. Zajęcia rewidalizacyjne dla osób z zespołem Downa odbędą się 14 grudnia 2017 roku, o godz. 16.30 w budynku przy ul. Mennica 6, obowiązują zapisy.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 06.12.2017 - 20.12.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Zajęcia odbędą się: 6 oraz 20 grudnia 2017 roku, o godz. 11.00 - 13.00, obowiązują zapisy.

Niedziela w Muzeum – Mikołajki : kliknij

Niedziela w Muzeum – Mikołajki

Data wydarzenia: 03.12.2017
3 grudnia zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Na mikołajkowym spotkaniu będziemy wykonywać ozdoby świąteczne.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Mistrzowie" : kliknij

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Mistrzowie"

Data wydarzenia: 23.11.2017

Od 11 listopada zapraszamy do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Wystawa pt. "Mistrzowie" ukazuje najbardziej reprezentacyjne dzieła bydgoskiego muzeum, autorstwa twórców, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od końca XVIII do początku XX wieku. Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się 23 listopada 2017 roku, godz. 17.00, wstęp wolny.

Cywilizacja i kultura Islamu - wykład : kliknij

Cywilizacja i kultura Islamu - wykład

Data wydarzenia: 24.11.2017

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Podczas najbliższego spotkania przyjrzymy się sztuce Islamu w pierwszych wiekach jej istnienia. Przeobrażenia jakie dokonywały się w kulturze arabskiej od epoki rodu Umajjadów, aż po dynastię Safawidów, zostaną ukazane w szerszym kontekście przemian społeczno-politycznych. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 24 listopada 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Wyświetlam: 1 - 8 / 407