Wyświetlam: 1 - 8 / 447

Europejska Noc Muzeów już 19 maja! : kliknij

Europejska Noc Muzeów już 19 maja!

16.05.2018

Wernisaż, warsztaty, pokazy grup inscenizacyjnych oraz konkursy z nagrodami! Już 19 maja będzie miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. Bydgoskie Muzea oraz Partnerzy, jak co roku, w tę wyjątkową noc zorganizowali szereg atrakcji. Czekają nagrody! Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem.

VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania” : kliknij

Data wydarzenia: 14.06.2018 - 15.06.2018

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania”. Spotkanie odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do rejestracji.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza! : kliknij

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza!

Data wydarzenia: 17.05.2018 - 18.05.2018

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia. Jesteś ciekawy? Przyjdź na spotkanie i przekonaj się jak działamy: 17 maja, godz. 17.00, Centrum Edukacji Muzealnej.

Wernisaż wystawy z cyklu Dzieje Pieniądza : kliknij

Wernisaż wystawy z cyklu Dzieje Pieniądza

Data wydarzenia: 19.05.2018

19 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów otworzymy kolejną wystawę numizmatyczną z cyklu „Dzieje pieniądza”.
Tym razem przeniesiemy się do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Otwarcie o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Pieniądza.

Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne : kliknij

Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne

Data wydarzenia: 13.12.2018 - 14.12.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzymuzealnym Kolegium Numizmatycznym, które odbędzie się w Bydgoszczy 13 grudnia 2018 r. W związku z niedawnym odkryciem w bydgoskiej katedrze skarbu XVII-wiecznych dukatów, tematem przewodnim spotkania będą skarby monet.

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB : kliknij

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

Data wydarzenia: 23.05.2018 - 25.05.2018

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało specjalną ofertę z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy żądnych wiedzy i nowych doświadczeń do udziału w naszych wydarzeniach 23 oraz 25 maja.

Warsztaty z kulturą i sztuką

27.04.2018

Coroczną tradycją stało się uczestnictwo naszego Muzeum, w organizowanej przez Urząd Marszałkowski  Wojewódzka Kujawsko-Pomorskiego  „Majówce z kulturą i sztuką” . Jej celem jest umożliwienie korzystania z oferty kulturalnej osobom z niepełnosprawnością.  Zapraszamy do zapoznania się z warsztatami, które proponujemy w dniach 8-11 maja.

Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum : kliknij

Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum

Data wydarzenia: 01.05.2018

Realizowany od kilku lat cykl Explo wydarzeń pod nazwą „Explo Niedziele” zaczynamy w tym sezonie wyjątkowo: 1 maja (wtorek), z okazji święta kultury industrialnej. W majówkę, na terenie Exploseum, odbędzie się wydarzenie - European dance event “Work-it-out". Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Wyświetlam: 1 - 8 / 447