Wyświetlam: 1 - 8 / 474

Ferie w Muzeum 2019! : kliknij

Ferie w Muzeum 2019!

Data wydarzenia: 15.01.2019 - 25.01.2019

Zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Nasze muzeum, jak co roku, organizuje dla dzieci "Ferie w Muzeum". Tym razem zapraszamy do udziału w jednodniowych warsztatach rękodzielniczych, dizajnerskich, animacji poklatkowej i graficznych.

Zapraszamy na spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego : kliknij

Zapraszamy na spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego

Data wydarzenia: 24.01.2019

Zapraszamy na wydarzenie organizowane z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania 3 krótkich wystąpień przygotowanych przez: Andrzeja Paszke, Jerzego Pawłowskiego i Marka Moczulskiego. Omówione zostanie życie i działalność wspomnianego inżyniera. Ponadto pojawi się wątek dotyczący śladów jubilata w Bydgoszczy oraz kwestia starań o upamiętnienie J. Nowkuńskiego w kraju.

VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej : kliknij

VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

Data wydarzenia: 14.11.2018 - 15.11.2018
Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza na VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone problematyce miastotwórczej roli dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane przykłady realizacji zmian funkcji i ponownego wykorzystania dziedzictwa przemysłowego.

Niedziela w Muzeum : kliknij

Niedziela w Muzeum

29.10.2018

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum".  Tym razem proponujemy warsztaty o tematyce patriotycznej. W formie zabawy wyjaśnimy pojęcie wspólnoty i niepodległości, w części warsztatowej zrobimy biało - czerwone świeczki oraz zbudujemy wspólny dom.

O grafice cyfrowej w Polsce i na świecie : kliknij

O grafice cyfrowej w Polsce i na świecie

02.10.2018

Zapraszamy na spotkanie z dr hab. Agatą Dworzak-Subocz, która opowie o recepcji grafiki cyfrowej w Polsce i na świecie na wybranych przykładach konkursów graficznych. Podczas spotkania m.in zostanie przybliżona technika druku sitowego i jego zastosowanie w technikach artystycznych.

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

4 października 2018 r., godz. 17.00

Niedziela w Muzeum : kliknij

Niedziela w Muzeum

01.10.2018

Już 7 października zapraszamy na rodzinne warsztaty z cyklu "Niedziela w Muzeum", podczas których zwiedzimy wystawę "Wielośc w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej". W części warsztatowej samodzielnie zaprojektujemy i wykonamy dzieła w technice serigrafii.

Explo Niedziela : kliknij

Explo Niedziela

Data wydarzenia: 30.09.2018 -
Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Explo Niedzieli!
Tym razem zabieramy Was w świat przemysłu i wynalazków.

Zajęcia dla rodziców z dziećmi do lat 3 : kliknij

Zajęcia dla rodziców z dziećmi do lat 3

Data wydarzenia: 05.09.2018 - 25.12.2019

Zapraszamy rodziców z dziećmi do lat 3 na specjalne oprowadzanie po wystawach oraz warsztaty sensoryczne dla maluszków. Obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 474