Wyświetlam: 1 - 8 / 462

Explo Niedziela : kliknij

Explo Niedziela

Data wydarzenia: 26.08.2018 - 27.08.2018

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie spotkań z cyklu "Explo Niedziela". Wakacyjny program spotkań nawiązuje do Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Tym razem zapraszamy na wycieczkę Retro Busem po Bydgoskim Parku Przemysłowym (były Zachem). Dodatkowo indywidualne zwiedzanie stałej trasy Exploseum. Podczas Explo Niedzieli będzie można zwiedzać wystawę czasową "Rower po bydgosku" (w cenie biletu specjalnego za 1 zł). Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia.

Oferta edukacyjna towarzysząca wystawie "95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki" : kliknij

Oferta edukacyjna towarzysząca wystawie "95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki"

07.08.2018

W ramach obchodów 95-lecia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową ofertą edukacyjną skierowaną do grup szkolnych, osób indywidualnych oraz osób dorosłych. Oferta ważna do 12 października 2018 roku.

MILITARNA EXPLO NIEDZIELA : kliknij

MILITARNA EXPLO NIEDZIELA

Data wydarzenia: 29.07.2018

29 lipca zapraszamy na militarne wydanie Explo Niedzieli w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. W programie m.in. atrakcje plenerowe:strzelnica ASG, kącik małego komandosa, pokazy grupy animacji historycznej oraz indywidualne zwiedzanie wystawy stałej.

95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki : kliknij

95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki

Data wydarzenia: 03.08.2018 - 14.10.2018

Z okazji jubileuszu Muzeum Okręgowego 3 sierpnia zostanie otworzona wystawa pt. „95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki”. Ekspozycja stanowi będzie pokaz najcenniejszych i zarazem najciekawszych obiektów pozyskanych do zbiorów muzealnych w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Wakacje w MOB

16.07.2018

Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów w muzeum. Nasi animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą we wtorki i czwartki od 3 lipca do 30 sierpnia. Trwają zapisy.

Sesja naukowa "Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej"

Data wydarzenia: 18.10.2018 - 19.10.2018

Podczas trwania ekspozycji zostanie zorganizowana sesja naukowa (18-19 października 2018) poświęcona historii i współczesności tytułowych zagadnień, rozszerzona o kontekst międzynarodowy, której celem będzie wzbogacenie problematyki zobrazowanej na wystawie.

Wakacyjna Strefa Wolnego Czasu

25.06.2018

Od 3 lipca zapraszamy do muzealnej „Strefy wolnego czasu” przy budynku Europejskiego Centrum Pieniądza od strony Wyspy Młyńskiej.Siadając na leżaku, przy wodnej kaskadzie, będzie można zapoznać się z muzealnymi wydawnictwami dla dzieci i dorosłych, zagrać w gry planszowe, a przede wszystkim miło spędzić czas w plenerze. W Strefie na dzieci będzie czekał animator.

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka - wernisaż wystawy : kliknij

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka - wernisaż wystawy

Data wydarzenia: 23.06.2018 - 04.07.2018

Wojciech Fibak to nie tylko utytułowany sportowiec, ale i znany kolekcjoner sztuki.Stworzona przez niego kolekcja, dzięki wyjątkowemu znawstwu i ogromnej pasji właściciela, stała się wzorem polskiego kolekcjonerstwa prywatnego. Spotkanie z Wojciechem Fibakiem będzie możliwe podczas wernisażu: 23 czerwca 2018 r., o godz. 16.00 podczas Steru na Bydgoszcz, w trakcie Bydgoskiej Nocy Muzealnej. Wstęp wolny.

Wyświetlam: 1 - 8 / 462