kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Międzymuzealne Kolegium Numizmatyczne

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzymuzealnym Kolegium Numizmatycznym, które odbędzie się w Bydgoszczy 13 grudnia 2018 r. W związku z niedawnym odkryciem w bydgoskiej katedrze skarbu XVII-wiecznych dukatów, tematem przewodnim spotkania będą skarby monet.


Przyjęte zostaną jednak też referaty o innej, związanej z numizmatyką, tematyce. Osoby chcące wziąć udział w Kolegium proszone są o wypełnienie i przesłanie do 31 października 2018 r., na adres: numizmatyka@muzeum.bydgoszcz.pl, załączonego formularza zgłoszeniowego. Czas wygłaszania referatów wynosić będzie 20 minut. Teksty wystąpień, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, zostaną wydane  w „Bydgoskim Roczniku Muzealnym”.

Udział w Kolegium jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty wyżywienia i noclegu.W przypadku zgłoszenia dużej liczby referatów, Kolegium zostanie wydłużone o jeden dzień.       

W razie potrzeby, szczegółowych informacji na temat Kolegium udzielą Państwu pracownicy Działu Numizmatyki bydgoskiego Muzeum: dr Wojciech Ślusarczyk (tel. 52 58 59 955) i Jarosław Kozłowski (tel. 52 58 59 920).

Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData