kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Sesje, Konferencje


Wyświetlam: 17 - 24 / 28


Konferencja "BUNT a tradycje grafiki w Polsce i Niemczech"

Konferencja "BUNT a tradycje grafiki w Polsce i Niemczech"

23.06.2015

Zapraszamy na konferencję naukową "Bunt a tradycje grafiki w Polsce i Niemczech". 

 
Wysokie konteksty kultury popularnej - konferencja naukowa

Wysokie konteksty kultury popularnej - konferencja naukowa

01.06.2015

W imieniu, Studenckiego Koła Podróży Literackiej oraz Zakładu Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce, Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszamy na Międzynarodową Studencko-Pracowniczą Konferencję Naukową pod tytułem: Wysokie konteksty kultury popularnej, która odbędzie się 3 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 w Bibliotece UKW przy ulicy Karola Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy.
Konferencja naukowa pt. "Czystość i brud. Higiena nowożytna (XV – XVIII w.)"

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową pt. "Czystość i brud. Higiena nowożytna (XV – XVIII w.), która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 17 – 18 września 2015 r.
XXIV Sympozjum Historii Farmacji pt. "Historia panaceum. Między marzeniem a oszustwem"

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na XXIV Sympozjum Historii Farmacji pt. "Historia panaceum. Między marzeniem a oszustwem" która odbędzie się w dniach
28-29 maja 2015 roku w Bydgoszczy.
Konferencja naukowa pt. "Czystość i brud. Higiena w średniowieczu"

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową Czystość i brud. Higiena w średniowieczu, która odbędzie się w dniach 11-12 września 2014 roku w Bydgoszczy.
Konferencja naukowa pt. 420-lecie powstania mennicy bydgoskiej 1594-2014

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na konferencję naukową pt. "420-lecie powstania mennicy bydgoskiej 1594 - 2014". Konferencja odbędzie się 26 września 2014 roku.
Konferencja naukowa pt. "Technika i nauka w muzeum. Formy i środki prezentacji"

Konferencja naukowa pt. "Technika i nauka w muzeum. Formy i środki prezentacji"

07.02.2013

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do środowisk muzealnych zajmujących się prezentacją treści dotyczących techniki oraz nauki w ramach działań wystawienniczych, wydawniczych i edukacyjnych.
Sesja naukowa "W kręgu Wyczóła"

Sesja naukowa "W kręgu Wyczóła"

27.07.2012

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w dniu 13 grudnia br. organizuje sesję naukową "W kręgu Wyczóła", podejmującą problematykę życia oraz twórczości malarza i grafika na tle sztuk plastycznych jego czasów, a także wskazującą jej inspirującą rolę dla kolejnych pokoleń artystów.

Wyświetlam: 17 - 24 / 28


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData