kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Sesje, Konferencje


Wyświetlam: 9 - 16 / 29


V SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

V SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

29.08.2017

Kolejne spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone zostanie problematyce zarządczej, planistycznej i urbanistycznej rozwoju miasta w kontekście dziedzictwa sztuki inżynieryjnej oraz dyskusji o potencjale miastotwórczym tego typu dziedzictwa. Inspiracją do spotkania są zagadnienia poruszane na wystawie „Elektrownia Garbary. Dokument potencjalny” prezentowanej w Bramie Poznania. Spotkanie odbędzie się 11 września br. w Bramie Poznania.
IV SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

IV SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

26.06.2017

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Panem Władysławem Ortylem oraz we współpracy z Podkarpacką Konferencją Muzeum i Samorząd Terytorialny przygotowują IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ poświęcone problematyce zarządzania dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym oraz roli dziedzictwa Centralnego Okręgu Przemysłowego – w związku z obchodzoną w roku bieżącym 80. rocznicą jego powstania. Forum odbędzie się 28 czerwca w Rzeszowie.
Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego

09.06.2016

Bydgoszcz, 18 listopada 2016 r.

Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w pierwszej Dorocznej Konferencji Naukowej Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego, której celem jest prezentacja działań i osiągnięć muzealnych środowiska w zakresie: naukowo-badawczym, wystawienniczym, konserwatorskim, edukacyjnym, promocyjnym i zarządczym, wykorzystujących nowe narzędzia i rozwiązania.
Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

25.05.2016

Zapraszamy do udziału w konferencji powołującej Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej, w imieniu inicjatorów powstania: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, przy wsparciu programowym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz gospodarzy wydarzenia: Muzeum w Gliwicach, Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
Czystość i brud. Higiena w XIX wieku. Wokół przełomu bakteriologicznego

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową pt. "Czystość i brud. Higiena w XIX wieku. Wokół przełomu bakteriologicznego", która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 22 – 23 września 2016 r.
Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku -  sesja naukowa

Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku - sesja naukowa

12.10.2015

Zapraszamy do udziału w sesji naukowej towarzyszącej 3. edycji wystawy "Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku", która odbędzie się 22 – 23 października 2015 roku.
Konferencja naukowa pt. Czystość i brud. Higiena nowożytna (XV – XVIII w.)

Jako partner konferencji naukowej Czystość i brud. Higiena nowożytna (XV – XVIII w.), w imieniu organizatorów zapraszamy na obrady, które odbędą się w dniach 17 - 18 września br.
Sztuka w muzeum - III Konferencja naukowa z cyklu Muzeum – formy i środki prezentacji

Sztuka w muzeum - III Konferencja naukowa z cyklu Muzeum – formy i środki prezentacji

20.07.2015

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na trzecią konferencję naukową z cyklu Muzeum – formy i środki prezentacji – podejmujących problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi.

Wyświetlam: 9 - 16 / 29


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData