kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Sesje, Konferencje


Wyświetlam: 1 - 8 / 23


Historia w muzeum - IV konferencja naukowa z cyklu "Muzeum - formy i środki prezentacji"

Historia w muzeum - IV konferencja naukowa z cyklu "Muzeum - formy i środki prezentacji"

22.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje czwartą już konferencję naukową z cyklu Muzeum - formy i środki prezentacji, która podejmie problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi. Konferencja rozpoczyna się 25 września.Czystość i brud. Higiena między wielkimi wojnami (1918-1939)

Czystość i brud. Higiena między wielkimi wojnami (1918-1939)

07.09.2017

W imieniu partnera Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową pt. Czystość i brud. Higiena między wielkimi wojnami (1918-1939), która odbędzie się w dniach 21 – 22 września 2017 r.
V SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

V SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

29.08.2017

Kolejne spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone zostanie problematyce zarządczej, planistycznej i urbanistycznej rozwoju miasta w kontekście dziedzictwa sztuki inżynieryjnej oraz dyskusji o potencjale miastotwórczym tego typu dziedzictwa. Inspiracją do spotkania są zagadnienia poruszane na wystawie „Elektrownia Garbary. Dokument potencjalny” prezentowanej w Bramie Poznania. Spotkanie odbędzie się 11 września br. w Bramie Poznania.
IV SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

IV SPOTKANIE FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ

26.06.2017

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Panem Władysławem Ortylem oraz we współpracy z Podkarpacką Konferencją Muzeum i Samorząd Terytorialny przygotowują IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ poświęcone problematyce zarządzania dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym oraz roli dziedzictwa Centralnego Okręgu Przemysłowego – w związku z obchodzoną w roku bieżącym 80. rocznicą jego powstania. Forum odbędzie się 28 czerwca w Rzeszowie.
Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego

09.06.2016

Bydgoszcz, 18 listopada 2016 r.

Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w pierwszej Dorocznej Konferencji Naukowej Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego, której celem jest prezentacja działań i osiągnięć muzealnych środowiska w zakresie: naukowo-badawczym, wystawienniczym, konserwatorskim, edukacyjnym, promocyjnym i zarządczym, wykorzystujących nowe narzędzia i rozwiązania.
Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

25.05.2016

Zapraszamy do udziału w konferencji powołującej Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej, w imieniu inicjatorów powstania: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, przy wsparciu programowym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz gospodarzy wydarzenia: Muzeum w Gliwicach, Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
Czystość i brud. Higiena w XIX wieku. Wokół przełomu bakteriologicznego

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję naukową pt. "Czystość i brud. Higiena w XIX wieku. Wokół przełomu bakteriologicznego", która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 22 – 23 września 2016 r.
Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku -  sesja naukowa

Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku - sesja naukowa

12.10.2015

Zapraszamy do udziału w sesji naukowej towarzyszącej 3. edycji wystawy "Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku", która odbędzie się 22 – 23 października 2015 roku.

Wyświetlam: 1 - 8 / 23


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData