Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:

Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj bieżącą stronęInformacje o wystawie

Zabawy ze sztuką

 
Wystawa „Zabawy ze sztuką” stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. Na przykładzie wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Ekspozycja będzie stanowić również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań: Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)?
Wystawa została podzielona na pięć modułów poświęconych różnym, ale wzajemnie dopełniającym się zagadnieniom, takim jak: przestrzeń, ludzka postać, światło i mrok, barwa oraz deformacja.
Ekspozycja została wyposażona w liczne interaktywne urządzenia przystosowane do potrzeb odbiorców w różnym wieku, w tym tych najmłodszych.
 
Mateusz Soliński
 
 
W ramach wernisażu 7 maja odbędzie się spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale (Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz) oraz warsztaty malowania twarzy.
Zapraszamy do Spichrzy nad Brdą o godz. 12.00, wstęp wolny.
 
Na wystawie zostały umieszczone trzy aplikacje multimedialne poświeocne zagadnieniom plastycznym. Aplikacje dostępne są również za pośrednictwem internetu. Poniżej linki:
 
 
 
 
Wydarzenia towarzyszące:
  • Zwiedź wystawę z kuratorem i eksperymentuj  - oprowadzanie po ekspozycji „Zabawy ze sztuką” -            24 maja 2017 r.,  godz. 11:00, wstęp wolny

Podczas prezentacji wystawy szczególna uwaga zostanie zwrócona na rolę sztuki
w doświadczaniu i poznawaniu otaczającej nas rzeczywistości oraz różnorakim iluzjom jakim często ulegają nasze władze poznawcze.

Na spotkanie zapraszamy również najmłodszych (4-10 lat), którzy wraz z opiekunami będą mogli oddać się zabawie. Podczas eksperymentów dowiemy się czym jest perspektywa i proporcja oraz zobaczymy świat "do góry nogami". Wnioski zbierzemy w przestrzennych obrazach stworzonych
w pudełkach po butach.

  • "Zabawy z optyką" - 25 maja 2017 r., godz. 12:00

Zabawy ze światłem to wyjątkowo ciekawa przestrzeń do eksperymentowania dla dzieci. Podczas warsztatów "Zabawy z optyką" dzieci przeniosą się w świat iluzji i złudzeń optycznych.
Eksperymentując dowiedzą się , że  manipulując barwą, kontrastem, cieniem można oszukiwać nasz mózg. Samodzielnie wykonają  krążek Newtona oraz stworzą ruchome obrazy.

Zajęcia potrwają 45 min. i są skierowane dla uczniów klas 1-3, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy 52 585 99 12

  • Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką” odbędzie się 8 czerwca 2017 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny
     
 
 
Partnerem wystawy jest „Hello Maestro” i „Hippocampus”, wydawcy serii "Było sobie życie".


Dostępne galerie zdjęć:

Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData