kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:

Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Informacje o wystawie


Śladami Leona Wyczółkowskiego

Śladami Leona Wyczółkowskiego

Autor: Monika Leśniak- Skocka
Miejsce ekspozycji: Wystawa poza siedzibą Muzeum
Wystawa czynna do:

W związku z obchodami Roku Leona Wyczółkowskiego Muzeum Okręgowe zorganizowało wystawę posterową oraz prezentację multimedialną pt. „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Ukazują one artystyczną wędrówkę malarza po miejscach, w których przebywał i tworzył oraz w których kształtował się jego indywidualny styl.

Motywem przewodnim wystawy posterowej jest linia czasu, która prowadzi odbiorcę ukazując najciekawsze prace artysty z poszczególnych okresów twórczych. Poza informacjami biograficznymi zawiera opisy technik graficznych oraz cytaty i anegdoty malarza. Zawiera także ilustracje obrazów, rysunków, grafik i fotografii artysty, które znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego. W trwającej około 10 minut prezentacji multimedialnej zobaczyć możemy mapę, na której odwiedzane miasta stają się pretekstem do ukazania i wprowadzenia odbiorcy w artystyczny świat Leona Wyczółkowskiego, w którym dominują pejzaże, martwe natury, motywy architektoniczne, drzewa i kwiaty.

Ekspozycja zaprezentowana została po raz pierwszy podczas koncertu z okazji powrotu Bydgoszczy do Macierzy w dniu 20 stycznia w Operze Nova. Wystawa w tym miejscu będzie czynna do 26 stycznia.

Projekt ma charakter edukacyjno-kulturalny. Jego celem jest upowszechnienie informacji dotyczących artysty. W związku z powyższym będzie ją można bezpłatnie wypożyczyć i prezentować w ramach obchodów Roku Leona Wyczółkowskiego.

Miło jest nam także poinformować, że Patronat Honorowy nad obchodami Roku objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. 


Dostępne galerie zdjęć:


Eksponaty (1)
Zobacz galerię
Fotoreportaż (9)
Zobacz galerię
   Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData