Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj bieżącą stronę

Wystawy„O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna” : kliknij
Nazwa: „O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna”
Termin: 2020-11-11 - 2020-12-31
Autorzy: Anna Nadolska, Karol Kantorski
Miejsce: Wystawa wirtualna
Opis:

Z okazji przypadającej w 2020 r. 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, przygotowaliśmy wyjątkową wystawę, która przybliża losy naszego miasta w okresie od przełomu XIX i XX w., aż do stycznia 1920 r. Szczególny nacisk został położony na prezentację Bydgoszczy w czasie I wojny światowej, powstania wielkopolskiego i odzyskania przez miasto niepodległości.


 

„Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała” : kliknij
Nazwa: „Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała”
Termin: 2020-06-20 - 2020-12-31
Autorzy: Józef Łoś, Jolanta Szałkowska-Łoś
Miejsce: Zbiory Archeologiczne – ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Wystawa prezentuje różne aspekty życia dawnych bydgoszczan. W szczególności dziedziny, które dostarczały miastu splendoru, rzemiosła, ale nie brakuje też elementów mówiących o życiu codziennym i kulturze duchowej. Eksponaty pochodzą z prowadzonych w ostatnich latach prac archeologicznych na terenie miasta, uzupełnione o artefakty ze zbiorów MOB. Prezentację zabytków kultury materialnej uzupełniają informacje ze źródeł pisanych.

Poprzez tę ekspozycję chcemy przybliżyć mieszkańcom i turystom historię wielu pokoleń, które budowały potęgę i piękno Bydgoszczy.


 

Mistrzowie : kliknij
Nazwa: Mistrzowie
Termin: 2020-02-21 - 2020-12-31
Autorzy: kurator wystawy: Inga Kopciewicz
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Zapraszamy do zwiedzenia kolejnej ekspozycji z zapoczątkowanego w 2017 r. i cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu Mistrzowie, w ramach którego przybliżamy wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum.


 

KOMAR w warsztacie – motorowery Romet : kliknij
Nazwa: KOMAR w warsztacie – motorowery Romet
Termin: 2019-05-18 - 2020-12-31
Autorzy: Łukasz Stachowiak, aranżacja plastyczna: Ewa Widacka-Matoszko
Miejsce: Exploseum
Opis:

Pamiętacie motorowery Romet? Przypomina je wystawa czasowa KOMAR w warsztacie – motorowery Romet. W szczególności zapraszamy wszystkich zainteresowanych polską motoryzacją z okresu PRL do zapoznania się z posiadaną przez Muzeum kolekcją. Dzięki specyficznej aranżacji ekspozycji przeniesiemy się do czasów PRL, w których motorowery Romet królowały na polskich ulicach i szosach.


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData